A A A

NetGear Trek - mobilne centrum sieciowe

27 marca 2014, 15:00
Nowe urządzenie NetGear Trek (PR 2000) to połączenie routera WiFi oraz wzmacniacza sygnału usprawniającego działanie i zabezpieczającego dostęp do sieci dla urządzeń mobilnych.
NetGear Trek - mobilne centrum sieciowe

NetGear Trek daje możliwość stworzenia spersonalizowanej sieci w każdym miejscu, gdzie dostępny jest hotspot WiFi poprzez podłączenie z nowym routerem jednocześnie kilku urządzeń mobilnych, takich jak smartfon, tablet czy laptop. Dzięki nowemu rozwiązaniu użytkownicy mogą znacząco ograniczyć koszty za Internet (3G, 4G), który dostarczany jest do tych urządzeń. Dodatkowym atutem PR 2000 jest oszczędność czasu wynikająca z szybkiego wykrywania połączonych urządzeń bez konieczności tworzenia każdorazowo nowego połączenia z siecią.

W przypadku NetGear Trek bardzo istotne są zabezpieczenia w dostępie do sieci. Wysoki poziom bezpieczeństwa zapewnia standard WPA/WPA2-PSK. Dzięki PR2000 wszystkie urządzenia podłączone do sieci uzyskują dodatkowe zabezpieczenie w postaci podwójnej zapory (SPI i NAT). Jest to szczególnie istotne w trakcie spotkań biznesowych w miejscach publicznych, gdzie osoby niepożądane mogą zdalnie śledzić lub przechwytywać treści w urządzeniach z ogólnodostępnych punktów WiFi. Dodatkowo urządzenie wyposażone jest również w system DoS attack, który chroni sprzęty podłączone do sieci przed zniszczeniem całego oprogramowania znajdującego się na tych urządzeniach, oraz DMZ - szczególnie przydatne dla użytkowników grający w gry on-line.

Wykorzystując zainstalowaną w tym urządzeniu antenę nowy Trek może spełniać funkcję wzmacniacza sygnału. PR 2000 znacząco poprawia dostęp do sieci w miejscach, w których do tej pory zasięg był słabszy np. w piwnicy czy na strychu, a nawet na zewnątrz budynków.

W pokojach hotelowych, gdzie bardzo często jedynym sposobem na połączenie z siecią jest kabel, prezentowane urządzenie spełnia rolę routera. Użytkownik może stworzyć prywatną sieć, w której zarówno tablet, jak i telefon komórkowy czy laptop będą miały bezpieczny i niezawodny dostęp do sieci bezprzewodowej.

NetGear Trek ma także wbudowaną wtyczkę do gniazdka elektrycznego, a zainstalowane porty USB i microUSB pozwalają na łatwe połączenie z laptopem. Dodatkowo, wykorzystując port USB istnieje możliwość ładowania telefonów komórkowych i innych urządzeń mobilnych, co może okazać się przydatne w czasie dłuższych spotkań biznesowych lub oczekiwania na samolot na lotnisku.

Urządzenie jest zarządzane przez aplikacje NetGear genie, która gwarantuje intuicyjny i sprawny dostęp do ustawień. Za pomocą specjalnego panelu internauci mogą kontrolować i monitorować wszystkie podłączone do sieci urządzenia.

Cena NetGear Trek PR 2000 wynosi 145 zł brutto.

 


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Tagi: internet
Ocena:
Oceń:
Komentarze (2)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
avatar
rybek
18 maja 2014, 16:49
w sumie to urządzenie to typowy domowy router, z pełną paletą funkcji domowego routera i to w obudowie wielkości myszy komputerowej i cenie 145zł. szybki - potrafi obsłuzyć łącze do 100mbit/s - sprawdziłem na 2 wyjazdach służbowych (niestety w Pl - łacza do 20mbit/s max)
breko
breko
9 kwietnia 2014, 13:57
Chcemy kupić to urządzenie do siebie - napiszecie coś o osiągach, wynikach, parametrach, a przede wszystkim jakości działania? Czy nie zawodzi? Miałem już dużo sprzętów Netgear, ale czegoś takiego jeszcze nie...
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto