A A A

NetGear WNDA4100

19 kwietnia 2012, 09:32
NetGear WNDA4100

Firma NetGear wprowadza na polski rynek adapter USB, zapewaniający połączenie o wydajności 2 x 450 Mbps.

Producent zapewnia, że adapter umożliwia obsługę nawet najbardziej wymagających aplikacji, zapewniając połączenie o wydajności 2 x 450 Mbps. Ponadto, gwarantuje stabilne połączenie z siecią bezprzewodową dowolnego komputera stacjonarnego lub laptopa, dzięki zastosowaniu technologii Dual Band minimalizującej zakłócenia, a także poprawiającej zasięg odbioru sygnału domowej lub firmowej sieci.

Urządzenie umożliwia połączenie z siecią o częstotliwości 2,4 lub 5 Ghz. Instalację adaptera odbywa się za pomocą specjalnej aplikacji NetGear Genie dołączonej na płycie CD. Program ten służy również do łatwego zarządzania oraz monitorowania sieci lokalnej.

Dodatkowym atutem adaptera ma być jego prosta obsługa. Połączenie z routerem następuje po naciśnięciu zaledwie jednego przycisku na karcie i routerze. Producent pamiętał również o bezpieczeństwie przesyłu danych, które zapewnia funkcja Wi-Fi Protected Access (WPA/WPA2—PSK).

Adapter dostępny będzie na polskim rynku od maja, a jego cena wyniesie ok. 340 zł.


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (1)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
breko
breko
19 lutego 2014, 13:35
Opisane parametry imponujące, a jakie wyniki testów? Mieliście okazję testowania tego rozwiązania na tak szybkich łączach? Faktycznie wszystko działało płynnie? Poważnie zastanawiam się nad zastąpieniem wbudowanej karty sieciowej czymś na USB. To co mam w lapku to zabytek ;/
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto