A A A

Netflix dla abonentów UPC

15 września 2016, 14:50
W 2017 roku abonenci UPC będą mogli korzystać z treści platformy Netflix bez konieczności kupowania osobnego konta w tym właśnie serwisie. Jak to możliwe?
Netflix dla abonentów UPC

Liberty Global, największy na świecie międzynarodowy operator telewizji kablowej i dostawca usług szerokopasmowego Internetu, poinformował dzisiaj o zawarciu wieloletniej umowy partnerskiej z Netflix, przewidującej udostępnienie należących do Netflix treści klientom Liberty Global korzystającym z usług telewizji w ponad 30 krajach na całym świecie. Uruchomienie usługi Netflix na nowoczesnych platformach telewizyjnych Liberty Global umożliwi abonentom korzystającym z usług telewizji Liberty Global w Europie, Ameryce Południowej i rejonie Karaibów dostęp do wielu znanych filmów, seriali i programów dla dzieci produkowanych przez Netflix.

Porozumienie o partnerstwie to następny krok po udanym debiucie oferty Netflix na platformie Virgin Media (spółki z grupy Liberty Global) w Wielkiej Brytanii w 2013 r. To kolejny przykład potwierdzający zaangażowanie Liberty Global w działania mające na celu zapewnienie klientom najlepszej oferty rozrywki, dostępnej w wygodny sposób na ekranie telewizora, tableta lub smartfona. Platformy telewizji cyfrowej Liberty Global np. Horizon łączą świat tradycyjnej telewizji z udostępnianiem treści na żądanie i online, zapewniając użytkownikom integrację wszystkich treści i możliwość ich oglądania na wielu urządzeniach.

Umowa z Netflix stanowi uzupełnienie procesu inwestycyjnego dotyczącego pozyskiwania treści przez Liberty Global poprzez przejęcia, współpracę partnerską i produkcję własnych programów oferowanych na platformach telewizyjnych wraz z zasobami nabywanymi na prawach licencji za łączną kwotę 2,5 mld USD rocznie.

Mike Fries, Prezes Zarządu Liberty Global, stwierdził: „Podejmujemy zdecydowane działania, dążąc do zaoferowania naszym klientom najlepszych treści i cieszy nas ogromnie rozwój partnerskiej współpracy z Netflix. Nowe porozumienie z Netflix zapewnia naszym abonentom jeszcze większą swobodę i wybór, umożliwiając im dostęp do niewyczerpanych zasobów znakomitych programów telewizyjnych i filmów dostępnych za kliknięciem jednego przycisku, integrując nowe treści w ramach zwyczajowych ustawień przyjętych przez widzów."

Reed Hastings, Prezes Zarządu Netflix, dodał: „Nowa partnerska współpraca to nasz kolejny wspólny krok po zbudowaniu bliskich relacji z Virgin Media w Wielkiej Brytanii, pozwalający milionom naszych wspólnych klientów na całym świecie uzyskać łatwy dostęp do największej oferty programów telewizyjnych i filmów bez konieczności poszukiwania drugiego pilota. Dodanie aplikacji Netflix - wraz z oferowanymi przez Netflix zasobami wspaniałych treści - do znajomego, łatwego w użyciu dekodera sprawia, że wzrasta atrakcyjność i jednego i drugiego."

Holandia będzie pierwszym spośród nowych krajów, w których Liberty Global uruchomi aplikację Netflix na dekoderze Horizon w ramach rozpoczynającej się współpracy partnerskiej. Usługa będzie wprowadzana na kolejnych rynkach, na których działa Liberty Global w miarę modernizacji zasobów technologicznych firmy przez cały 2017 rok.

Z chwilą, gdy aplikacja Netflix zostanie uruchomiona na nowoczesnych platformach cyfrowych Liberty Global, obecni użytkownicy Netflix będą mogli zalogować się i w łatwy sposób przeszukiwać zasoby Netflix na głównym ekranie telewizora, co eliminuje konieczność posiadania odrębnego urządzenia, przełączania kanałów wejściowych telewizora i zmiany pilota. Nowi klienci Netflix mogą po prostu zarejestrować się za pomocą aplikacji bezpośrednio z ekranu telewizora i od razu zacząć korzystać z tego łatwego w użyciu i wygodnego rozwiązania.

 


PC Format / Informacja prasowa
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Indie zakazały aplikacji TikTok
21 kwietnia 2019
Indyjski rząd nakazał Apple oraz Google zbanować aplikację TikTok w swoich sklepach z aplikacjami. Powód? Wykorzystywanie jej przez dzieci i...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto