A A A

Netflix dla abonentów UPC

15 września 2016, 14:50
W 2017 roku abonenci UPC będą mogli korzystać z treści platformy Netflix bez konieczności kupowania osobnego konta w tym właśnie serwisie. Jak to możliwe?
Netflix dla abonentów UPC

Liberty Global, największy na świecie międzynarodowy operator telewizji kablowej i dostawca usług szerokopasmowego Internetu, poinformował dzisiaj o zawarciu wieloletniej umowy partnerskiej z Netflix, przewidującej udostępnienie należących do Netflix treści klientom Liberty Global korzystającym z usług telewizji w ponad 30 krajach na całym świecie. Uruchomienie usługi Netflix na nowoczesnych platformach telewizyjnych Liberty Global umożliwi abonentom korzystającym z usług telewizji Liberty Global w Europie, Ameryce Południowej i rejonie Karaibów dostęp do wielu znanych filmów, seriali i programów dla dzieci produkowanych przez Netflix.

Porozumienie o partnerstwie to następny krok po udanym debiucie oferty Netflix na platformie Virgin Media (spółki z grupy Liberty Global) w Wielkiej Brytanii w 2013 r. To kolejny przykład potwierdzający zaangażowanie Liberty Global w działania mające na celu zapewnienie klientom najlepszej oferty rozrywki, dostępnej w wygodny sposób na ekranie telewizora, tableta lub smartfona. Platformy telewizji cyfrowej Liberty Global np. Horizon łączą świat tradycyjnej telewizji z udostępnianiem treści na żądanie i online, zapewniając użytkownikom integrację wszystkich treści i możliwość ich oglądania na wielu urządzeniach.

Umowa z Netflix stanowi uzupełnienie procesu inwestycyjnego dotyczącego pozyskiwania treści przez Liberty Global poprzez przejęcia, współpracę partnerską i produkcję własnych programów oferowanych na platformach telewizyjnych wraz z zasobami nabywanymi na prawach licencji za łączną kwotę 2,5 mld USD rocznie.

Mike Fries, Prezes Zarządu Liberty Global, stwierdził: „Podejmujemy zdecydowane działania, dążąc do zaoferowania naszym klientom najlepszych treści i cieszy nas ogromnie rozwój partnerskiej współpracy z Netflix. Nowe porozumienie z Netflix zapewnia naszym abonentom jeszcze większą swobodę i wybór, umożliwiając im dostęp do niewyczerpanych zasobów znakomitych programów telewizyjnych i filmów dostępnych za kliknięciem jednego przycisku, integrując nowe treści w ramach zwyczajowych ustawień przyjętych przez widzów."

Reed Hastings, Prezes Zarządu Netflix, dodał: „Nowa partnerska współpraca to nasz kolejny wspólny krok po zbudowaniu bliskich relacji z Virgin Media w Wielkiej Brytanii, pozwalający milionom naszych wspólnych klientów na całym świecie uzyskać łatwy dostęp do największej oferty programów telewizyjnych i filmów bez konieczności poszukiwania drugiego pilota. Dodanie aplikacji Netflix - wraz z oferowanymi przez Netflix zasobami wspaniałych treści - do znajomego, łatwego w użyciu dekodera sprawia, że wzrasta atrakcyjność i jednego i drugiego."

Holandia będzie pierwszym spośród nowych krajów, w których Liberty Global uruchomi aplikację Netflix na dekoderze Horizon w ramach rozpoczynającej się współpracy partnerskiej. Usługa będzie wprowadzana na kolejnych rynkach, na których działa Liberty Global w miarę modernizacji zasobów technologicznych firmy przez cały 2017 rok.

Z chwilą, gdy aplikacja Netflix zostanie uruchomiona na nowoczesnych platformach cyfrowych Liberty Global, obecni użytkownicy Netflix będą mogli zalogować się i w łatwy sposób przeszukiwać zasoby Netflix na głównym ekranie telewizora, co eliminuje konieczność posiadania odrębnego urządzenia, przełączania kanałów wejściowych telewizora i zmiany pilota. Nowi klienci Netflix mogą po prostu zarejestrować się za pomocą aplikacji bezpośrednio z ekranu telewizora i od razu zacząć korzystać z tego łatwego w użyciu i wygodnego rozwiązania.

 


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto