A A A

Netflix obniża jakość transmisji

20 marca 2020, 10:40
Netflix poinformował, że na 30 dni obniży jakość strumieniowych materiałów wideo w Europie.
Netflix obniża jakość transmisji

Decyzja podjęta została na prośbę europejskiego komisarza ds. rynku wewnętrznego Thierry'ego Bretona. Według polityka istnieje poważne zagrożenie przeciążenia sieci internetowej w związku z kwarantanną i pracą zdalną z powodu koronawirusa. A w czasach kryzysu nieprzerwany dostęp do internetu jest sprawą kluczową.

Pandemia koronawirusa i wprowadzenie zasad izolacji spowodowały gwałtowny wzrost wykorzystania internetu na całym kontynencie europejskim – np. Telecom Italia odnotował w zeszły weekend 75-procentowy skok w górę w zakresie wykorzystania szerokopasmowego internetu i telefonii komórkowej. Netflix twierdzi, że jego decyzja zmniejszy ślad serwisu w sieciach europejskich o ok. 25%.

Thierry Breton wezwał również pozostałe platformy transmisji strumieniowej, firmy telekomunikacyjne oraz konsumentów do ograniczenia przepustowości sieci. Nie wiadomo jeszcze, czy inne serwisy, jak np. YouTube, pójdą w ślady Netfilksa.

Dane na temat wykorzystania sieci szerokopasmowych i mobilnych można znaleźć w codziennie aktualizowanych raportach Ookla.

fot. Netflix


Tagi: internet
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto