A A A

Netflix poczuł na plecach oddech konkurencji

21 stycznia 2022, 17:00
Serwis streamingu wideo Netflix przyznał, że rywalizacja w branży jest bardzo silna.
Netflix poczuł na plecach oddech konkurencji

Czy Netflix poradzi sobie w wyścigu usług VOD (wideo na życzenie)?

Właściciele Netfliksa poinformowali w raporcie za ostatni kwartał 2021 roku, że koncern obawia się rosnącej konkurencji. Dodali, że według prognoz w pierwszym kwartale 2022 roku na platformie przybędzie 2,5 mln nowych użytkowników, co byłoby znacznym spadkiem w porównaniu z Q1 2021, kiedy usługę wykupiło 3,98 mln osób. Po kilku godzinach od ogłoszenia prognozy wycena akcji Netfliksa spadła o 18 proc.

Dodatkowym czynnikiem, który może spowodować zmniejszony napływ nowych klientów, są ceny. W styczniu Netflix podniósł koszt abonamentu w USA i Kanadzie z 13,99 dolarów do 15,49.

Kto jest groźny dla Netflixa?

Platforma walczy za Atlantykiem z takimi potęgami jak HBO, Disney czy ViacomCBS, ale na razie jej pozycja nie jest zagrożona. W zeszłym roku 6 z 10 najczęściej wyszukiwanych na świecie produkcji filmowych należało do Netfliksa.

fot. Pixabay


Piotr Bogucki
Tagi: Netflix
Ocena:
Oceń:
Komentarze (1)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
avatar
JoAK81
22 stycznia 2022, 01:12
No cóż, Netflix jest jednak mocno ograniczony i przereklamowany. Mają sporo znanych filmów, niestety jak chce się obejrzeć coś oryginalnego to nie ma. Przebolałam że rosyjskie komedie są ciężko dostępne, ale brak niemieckiego kina to już przesada.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto