A A A

Netflix pod lupą MSW Rosji

26 listopada 2021, 08:00
Władze Federacji Rosyjskiej twierdzą, że serwis wideo złamał prawo.
Netflix pod lupą MSW Rosji

Poszło o etykietę

Olga Baranets, rosyjska komisarz ds. ochrony rodziny, złożyła skargę na platformę Netflix, która rzekomo miała naruszyć przepisy ustawy z 2013 roku zabraniające rozpowszechniania „propagandy na temat nietradycyjnych stosunków seksualnych" wśród osób poniżej 18 roku życia.

Według Olgi Baranets Netflix działa wbrew przepisom ustawy, ponieważ oznacza seriale, w których poruszane są tematy związane z mniejszościami seksualnymi (LGBT) etykietą 16+. Skarga komisarz jest obecnie rozpatrywana przez rosyjskie MSW.

Netflix nie skomentował na razie tych informacji. Platformie grozi grzywna w wysokości do 1 mln rubli (około 13,4 tys. dolarów) albo kara w postaci czasowego zakazu świadczenia usług streamingowych na terenie Federacji Rosyjskiej.

W rosyjskiej prasie pojawiły się informacje, że według Netfliksa w ofercie serwisu nie ma seriali o tematyce LGBT, które byłyby oznaczone symbolem z etykietą 16+.

Wiele organizacji praw człowieka krytykuje rosyjskie prawo. Ustawa o zakazie głoszenia „gejowskiej propagandy" została uznana w 2017 roku przez Europejski Trybunał Praw Człowieka za akt naruszający wolność słowa i dyskryminujący osoby LGBT.

fot. IJRO – Pixabay


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto