A A A

Netflix podnosi ceny abonamentu

8 kwietnia 2019, 12:00
Zapowiadane od dłuższego czasu podwyżki cen abonamentu dla amerykańskich widzów stały się faktem. Czy ta decyzja wpłynie na rynek europejski?
Netflix podnosi ceny abonamentu

Abonenci w USA otrzymali maile z informacją o wyższej cenie abonamentu. Mowa o abonamencie wyższym o 1 do 2 dolarów. Podstawowy plan z 8 dolarów podrożał do 9 dolarów. Standardowy - z 11 do 13 dolarów, a najwyższy, z 14 do 16.

Biorąc pod uwagę nakłady przeznaczane na własne produkcje (20 mld dolarów w 2018 roku) - wyższy abonament nie jest zaskoczeniem.

W zeszłym miesiącu Netflix zrezygnował z darmowego okresu próbnego w Polsce.

Netflix obecnie testuje nowy abonament przeznaczony dla użytkowników urządzeń mobilnych. Testowy plan został uruchomiony na terenie Indii - miesięczna opłata wynosi około 3,63 dolara. To połowa kosztu regularnego abonamentu za Netflixa, który w Indiach wynosi 7,27 dolara.

Opisane powyżej przedsięwzięcia wpisują się w powolną zmianę strategii streamingowego giganta - po zebraniu odpowiednie dużej liczby abonentów i wprowadzeniu marki na rynek, pora zwiększyć zysk.

Można zatem założyć, że większe ceny w końcu dotrą do Europy, a podwyżki zapewne będą uzależnione od strategii Netfliksa w każdym z krajów lub regionów Starego Kontynentu.


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto