A A A

Netflix przygląda się współdzielonym kontom

12 marca 2021, 11:10
Część użytkowników platformy streamingowej podejrzewa, że operator chce uniemożliwić wypożyczanie haseł.
Netflix przygląda się współdzielonym kontom

Idź na swoje

W sieci pojawiły się informacje mogące sugerować, że w serwisie Netflix zostanie ograniczone udostępnianie haseł do konta użytkownika. Jako pierwsi odnotowali to redaktorzy strony GammaWire.

 

Na razie testy

Dotychczas operator Netfliksa nie sprawiał trudności we współdzieleniu konta nawet w sytuacji, gdy istniały powody, aby podejrzewać, że robią to osoby, które nie zamieszkują pod wspólnym dachem. Teraz jednak w serwisie Twitter pojawiły się obrazki wskazujące, że przynajmniej taki wymóg będzie stawiany i egzekwowany.

Netfilix przyznaje, że prowadzi testy funkcji mającej uniemożliwić korzystnie z konta użytkownika osobom nieuprawnionym. Same próby nie ograniczają się do jednego kraju, ale liczba sprawdzanych osób jest na razie niewielka.

Gdy operator uzna, że ktoś próbuje zalogować się na konto, którego nie jest właścicielem, wysyła prośbę o późniejsze potwierdzenie, że w rzeczywistości konto należy do niego. Wykorzystywane są przy tym kody tekstowe lub wiadomości e-mailowe. Jak widać we wpisie z Twittera, składana jest także propozycja założenia darmowego, ważnego przez 30 dni konta. Jeśli ktoś nie będzie w stanie iudowodnić w określonym czasie, że ma prawo używać loginu i hasła, nie będzie mógł odtwarzać filmów z Netfliksa.

fot. Pixabay


Adam Wiśniewski
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto