A A A

Netflix znosi ograniczenia dotyczące rozdzielczości

20 maja 2020, 13:45
Usługa streamingowa powoli wraca do normalnego działania.
Netflix znosi ograniczenia dotyczące rozdzielczości

Z powodu boomu spowodowanego izolacją Netflix ograniczył jakość materiałów.

Większa liczba osób pracujących i przebywających w domu sprawiła, że wzrosło obciążenie sieci. Z tego względu jakość części usług online musiała zostać nieco zredukowana. Teraz Netflix ogłasza, że wkrótce zniesie nałożone limity.

 

Sytuacja się stabilizuje

Coraz więcej państw rezygnuje z restrykcji, otwierając m.in. lokale i zezwalając na powrót do pracy w biurze. Dzięki temu obciążenie infrastruktury sieciowej się stabilizuje. To pozwoli firmie przywrócić dawną jakość emitowanych materiałów.

Nałożone do tej pory w niektórych krajach restrykcje dotyczą przede wszystkim możliwości oglądania wideo w rozdzielczości 4K. Netflix zamierza znosić ograniczenia w najbliższych dniach. Wiadomo jednak, że zmiany nie zostaną wprowadzone jednocześnie we wszystkich państwach.

Nie poinformowano, kiedy dokładnie zostanie przywrócony stan sprzed wybuchu pandemii.

fot. Netflix


Krzysztof Kempski
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności

Nowa technika izolowania głosów
15 lipca 2020
Podczas międzynarodowej konferencji na temat uczenia maszynowego badacze z Facebooka zaprezentowali metodę oddzielania nawet 5 głosów osób...Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto