A A A

Nexo Evo - najnowszy tablet z logo NavRoad

16 stycznia 2014, 07:52
Nexo Evo - najnowszy tablet z logo NavRoad

14 stycznia na polskim rynku zadebiutuował najnowszy tablet z logo NavRoad - Nexo Evo. Niespełna miesiąc temu na rynku zadebiutował model Smart, pierwszy w Polsce phablet w cenie poniżej 500zł, nic więc dziwnego, że katowicka firma poszła za ciosem, prezentując Evo.

Nexo Evo to kolejny krok w ewolucji tabletów z logo NavRoad. Po dobrze przyjętym modelu Smart, Evo jest kolejnym tabletem, który łączy w sobie funkcjonalność tabletu, smartfonu i nawigacji w jednym urządzeniu. Podobnie jak on, posiada wbudowany moduł 3G obsługujący m.in. sieć Aero2, czy też dokładny odbiornik GPS. Jednakże Nexo Evo to przede wszystkim 7 calowy ekran IPS o wysokiej rozdzielczości, dobrze odwzorowujący kolory, napędzany wydajnym, 4-rdzeniowym procesorem o częstotliwości 1,2 GHz.

– Duże zainteresowanie klientów Nexo Smart potwierdziło, że Polacy szukają 7 calowych tabletów, które można wykorzystać także jako smartfon czy nawigację – mówi Łukasz Gruszka, Product Manager marki NavRoad Nexo. Dlatego też Nexo Evo wyposażyliśmy w jeszcze mocniejszy procesor, ekran IPS o wyższej rozdzielczości; zachowując przy tym kompaktową obudowę o grubości zaledwie 9mm oraz wadze nieprzekraczającej 288 gramów – dodaje.

Nexo Evo wyróżnia także szereg dodatkowych funkcji, które zostały wprowadzone na podstawie uwag klientów. Dlatego też oprócz standardowego modułu WiFi obsługującego sieci w standardzie 802.11 b, g, n – Evo może pełnić funkcję routera dla kilku(nastu) kolejnych urządzeń mobilnych – Wystarczy, że użytkownik włoży do swojego tabletu kartę Aero2, uruchomi funkcję routera i… może mieć internet zawsze i wszędzie – już nie tylko na tablecie, ale i w komórce, czy nawigacji – dodaje Gruszka.

Nexo Evo posiada wbudowany, czuły i dokładny odbiornik GPS, który w połączeniu z 7 calowym ekranem IPS zapewnia komfort i wygodę w podróży. Dlatego też najnowszy tablet NavRoad posiada preinstalowaną znaną i popularną aplikację Yanosik, dzięki której można szybko i sprawnie dotrzeć do celu, a przy tym uchronić się przed mandatami (Yanosik to legalny antyradar – red.). Dzięki technologii GPS/3G Nexo Evo w połączeniu z Yanosikiem nieustannie monitoruje sytuację na drodze i pozwala skutecznie omijać korki.


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto