A A A

Nexus One to niewypał?

17 marca 2010, 11:27
Nexus One to niewypał?

Kiedy Google pokazało światu swój telefon - Nexus One, wydawało się, że ta superkomórka zabierze dużą cześć rynku takim firmom, jak Apple, czy Nokia. Rzeczywistość pokazała jednak, że Nexus One nie znalazł swoich odbiorców i Google musi pogodzić się z myślą, że jego telefon to niewypał.

Nexus One miał swoją premierę w styczniu i do dzisiaj sprzedano zaledwie 135 tysięcy egzemplarzy tego urządzenia. W pierwszym tygodniu, od momentu jego pojawienia się na rynku zostało sprzedanych 20 tysięcy sztuk. Po pierwszym miesiącu liczba ta wzrosła do 80 tysięcy, ale później było już tylko gorzej.  Dla porównania, iPhone sprzedał się w milionie egzemplarzy w zaledwie 74 dni po premierze.

Telefon można nabyć poprzez internet, bądź u operatora T-Mobile - ale nawet ten fakt nie usprawiedliwia tak słabego zainteresowania komórką. Narzędzia marketingowe, jakie miało do dyspozycji Google (najpopularniejsza na świecie strona internetowa Google.com) pozwalały przypuszczać, że telefon znajdzie o wiele większą rzeszę nabywców.

Tymczasem Nexus One okazał się niewypałem, ale tak na dobrą sprawę trudno odpowiedzieć sobie na pytanie, dlaczego ludzie nie chcą kupować tego urządzenia. Zapewne część użytkowników nie przywykła do kupowania telefonów przez internet, a pozostali nie są przekonani do Nexusa, chociażby ze względu na problemy z zanikaniem zasięgu 3G. A może na rynku superkomórek nie ma już miejsca dla kolejnego gracza?

Więcej o telefonie Nexus One przeczytacie TUTAJ

Łukasz Piątek
Tagi: komórki
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto