A A A

Nie będzie wersji Instagrama dla dzieci

28 września 2021, 08:00
Po fali krytyki Facebook wstrzymał prace nad nową aplikacją Instagram Kids.
Nie będzie wersji Instagrama dla dzieci

Facebook: jeszcze do tego wrócimy

Platforma w założeniu miała dostarczać wolne od reklam oraz odpowiednie dla wieku treści dzieciom poniżej 13. roku życia. Miała też wymagać zgody rodziców na dołączenie do niej ich dziecka. Jednak amerykańscy prawodawcy i media z obawy o bezpieczeństwo najmłodszych użytkowników internetu wezwali firmę do porzucenia planów budowy nowego serwisu społecznościowego.

Adam Mosseri, szef Instagrama, napisał w firmowym blogu: „Wierzymy, że tworzenie aplikacji Instagram Kids było słuszne, ale wstrzymujemy prace nad nią". Facebook podkreśla, że rozpoczął prace nad tym projektem, aby rozwiązać ważny problem: coraz młodsze dzieci posługują się telefonami, podają fałszywą datę urodzenia i pobierają aplikacje przeznaczone dla osób powyżej 13. roku życia. Dlatego, jak pisze Mosseri, „lepiej było dać dzieciom dostęp do opracowanej dla nich wersji Instagrama, na której to rodzice mogą nadzorować i kontrolować ich doświadczenia".

Facebook zamierza wykorzystać najbliższy czas na „współpracę z rodzicami, ekspertami i decydentami, aby zademonstrować wartość i potrzebę tego produktu".

fot. Pixabay


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto