A A A

Nie będzie wersji Instagrama dla dzieci

28 września 2021, 08:00
Po fali krytyki Facebook wstrzymał prace nad nową aplikacją Instagram Kids.
Nie będzie wersji Instagrama dla dzieci

Facebook: jeszcze do tego wrócimy

Platforma w założeniu miała dostarczać wolne od reklam oraz odpowiednie dla wieku treści dzieciom poniżej 13. roku życia. Miała też wymagać zgody rodziców na dołączenie do niej ich dziecka. Jednak amerykańscy prawodawcy i media z obawy o bezpieczeństwo najmłodszych użytkowników internetu wezwali firmę do porzucenia planów budowy nowego serwisu społecznościowego.

Adam Mosseri, szef Instagrama, napisał w firmowym blogu: „Wierzymy, że tworzenie aplikacji Instagram Kids było słuszne, ale wstrzymujemy prace nad nią". Facebook podkreśla, że rozpoczął prace nad tym projektem, aby rozwiązać ważny problem: coraz młodsze dzieci posługują się telefonami, podają fałszywą datę urodzenia i pobierają aplikacje przeznaczone dla osób powyżej 13. roku życia. Dlatego, jak pisze Mosseri, „lepiej było dać dzieciom dostęp do opracowanej dla nich wersji Instagrama, na której to rodzice mogą nadzorować i kontrolować ich doświadczenia".

Facebook zamierza wykorzystać najbliższy czas na „współpracę z rodzicami, ekspertami i decydentami, aby zademonstrować wartość i potrzebę tego produktu".

fot. Pixabay


Katarzyna Bielińska
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Raport FTC na temat gromadzenia danych
24 października 2021
Dostawcy usług internetowych zbierają ogromną ilość szczegółowych danych na temat klientów – wynika z raportu Federalnej Komisji Handlu...

Drożeje Raspberry Pi
24 października 2021
Cena jednopłytkowego komputera Raspberry Pi wzrosła po raz pierwszy od czasu premiery

Taniej na platformie Google Play
24 października 2021
Nie wszystko drożeje. Koncern z Mountain View ogłosił obniżkę opłat dla autorów aplikacji rozpowszechnianych na zasadzie subskrypcji za...
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto