A A A

Nie wiadomo, które CPU będą zgodne z Windowsem 11

29 czerwca 2021, 13:00
Pod znakiem zapytania stoją 7. generacja Intela i 1. generacja Zen.
Nie wiadomo, które CPU będą zgodne z Windowsem 11

Wiem, że nic nie wiem

Microsoft oficjalnie skreślił z listy procesorów działających z Windowsem 11 modele starsze niż układy Intela 7. generacji (Kaby Lake) oraz procesory AMD inne niż te zaprojektowane w architekturze Zen. Nie oznacza to jednak, iż CPU z serii Kaby Lake i pierwsze Ryzeny poradzą sobie z nadchodzącym systemem. Microsoft poczeka na raporty testerów Windowsa 11, szczególnie tych dysponujących maszynami z procesorami 7. generacji Intela oraz 1. generacji Zen – po ich otrzymaniu firma  oceni, czy modele „spełnią standardy niezawodności i bezpieczeństwa".

Decyzja Microsoftu wywołała kontrowersje wśród użytkowników, którzy podkreślają, że premiera serii Kaby Lake odbyła się zaledwie w 2016 r., a Ryzeny pierwszej generacji zadebiutowały w roku 2017.

 

Chaotyczne oświadczenia

To nie koniec zaskoczeń związanych z oświadczeniami Microsoftu. Okazuje się, że wersja Insider build systemu nie wymaga ani TPM 2.0, ani konkretnych procesorów (wbrew poprzedniemu stanowisku koncernu). Firma planuje również tymczasowo usunąć aplikację PC Health Check App, która informowała użytkowników Windowsa 10 o tym, czy ich komputery będą w stanie spełnić wymagania nadchodzącej „jedenastki". Microsoft argumentuje, że informacje podawane przez program były – zdaniem użytkowników – niewystarczające.

fot. Pixabay


Paweł Bartoszewski
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto