A A A

Nie wygląda jak router

6 maja 2009, 15:55
Bezprzewodowy router DIR-685 to nowe urządzenie w ofercie firmy D-Link na rynku polskim. Już wygląd tego modelu sugeruje, że w tym przypadku producent zaproponował urządzenie znacznie bogatsze w możliwości od zwykłych routerów do podziału łącza internetowego w domowej sieci.
Nie wygląda jak router

Elementem wyróżniającym DIR-685 jest wbudowany, kolorowy ekran ciekłokrystaliczny o przekątnej 3,2 cala. Oprócz wskaźników stanu pracy urządzenia jest on przeznaczony do wyświetlania np. zdjęć, filmów wideo transmitowanych strumieniowo i różnego typu informacji pobieranych automatycznie z internetu (jak np. prognoza pogody).

Nowe urządzenie pełni także funkcję systemu pamięci sieciowej (NAS – Network Attached Storage). Po podłączeniu do urządzenia 2,5-calowego dysku twardego SATA (o pojemności do 1 TB), możliwe jest wykorzystanie urządzenia DIR-685 jako serwera multimedialnego i sieciowego dysku na ważne pliki użytkowników, do których można uzyskać dostęp z dowolnego miejsca na świecie poprzez protokół FTP.

Wielofunkcyjny router D-Link DIR-685

Obsługa technologii SharePort pozwala na udostępnienie urządzeń podłączanych do routera poprzez złącze USB, w całej sieci domowej. Urządzenie pracuje w najnowszym standardzie 802.11n. Cena nie została jeszcze ujawniona.

Źródło: Informacja prasowa


Tagi: internet
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto