A A A

Niebezpieczeństwa telewizji cyfrowej

23 lutego 2009, 14:39
Zdaniem prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej przejście z analogowego odbioru telewizji na transmisję cyfrową to poważny problem dla osób nieobeznanych z techniką.
Niebezpieczeństwa telewizji cyfrowej

Zdaniem Streżyńskiej osoby "technicznie nieobeznane" będą potrzebowały pomocy ze strony władz nie tylko w kwestiach finansowych związanych z zakupem wymaganych przystawek cyfrowych do telewizorów, ale także z ich poprawną instalacją.

W Polsce jest cała masa osób "technicznie bezradnych", w tym i ja, i tu będzie trzeba ludziom pomagać dom po domu, chałupa po chałupie, aby przełączyć się z telewizji analogowej na cyfrową – powiedziała Streżyńska.

Pani prezes szacuje, że koszt urządzenia potrzebnego do odbioru telewizji w standardzie cyfrowym DVB-T nie powinien przekroczyć 250 zł (obecnie wynosi 400 zł). Przypomnijmy, że dotowanie urządzeń zapowiedziała nie tak dawno temu Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji, która chce przeznaczyć na ten cel 400 mln złotych.

Pierwszy tzw. multipleks, czyli grupa kanałów nadających w DVB-T, ma wystartować jesienią. Nadawanie cyfrowe będzie prowadzone równolegle z analogowym. Według ostatnich zapowiedzi to ostanie zniknie całkowicie z rokiem 2013.

Źródło: PAP


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto