A A A

Niebezpieczny wirus na Facebooku - atakuje przez komunikator

21 listopada 2016, 07:00
Użytkownicy Facebooka mają nowy problem - wirus, który atakuje przez komunikator. Szkodnik wysyła zainfekowaną informację z konta naszego znajomego.
Niebezpieczny wirus na Facebooku - atakuje przez komunikator

Fałszywy plik przesyłany w komunikatorze ma strukturę nazwy "photo_****.svg. Pod "****" kryją się różne nazwy pliku. Po kliknięciu na plik zostajemy przeniesieni do strony internetowej, która prosi nas o zainstalowanie dodatkowego pluginu do przeglądarki. Jak łatwo się domyślić, jest to w rzeczywistości bardzo szkodliwy skrypt, który - jeśli go zainstalujemy - otrzymuje dostęp do naszej przeglądarki, i zaczyna rozsyłać wirusa dalej.

Co jeśli zainstalowaliśmy szkodnika? Trzeba go usunąć ręcznie, nie można zrobić tego z poziomu przeglądarki. W serwisie Niebezpiecznik można znaleźć dokładną instrukcję.

Trwa analiza wirusa. Pojawiły się teorie, że pasożyt szyfruje dysk poszkodowanej osoby, aby zażądać okupu za jego odblokowanie.

Zdjęcie główne pochodzi ze źródła: ©123RF/PICSEL

 


PC Format
Tagi: facebook
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto