A A A

Nielegalne oprogramowanie w jednej z krakowskich firm

3 lipca 2013, 10:06
Nielegalne oprogramowanie w jednej z krakowskich firm

Policjanci Komendy Miejskiej Policji w Krakowie ujawnili nielegalne oprogramowanie w jednej z krakowskich firm. Wstępnie oszacowano szkody poniesione przez producentów oprogramowania na 30-40 tys. zł.

26 czerwca 2013 roku policjanci Komendy Miejskiej Policji w Krakowie realizując własne materiały operacyjne dokonali przeszukania pomieszczeń należących do jednej z krakowskich firm, ujawniając nielegalne oprogramowanie zainstalowane na poszczególnych stanowiskach komputerowych. Firma ta posługiwała się nielegalnym oprogramowaniem w postaci programów Microsoft Windows Office, pakietów Adobe oraz programami graficznymi typu Corel. Do analizy zabezpieczono 4 twarde dyski.

Bartłomiej Witucki, koordynator BSA komentuje: „Szkody poniesione przez producentów oprogramowania zostaną dopiero dokładnie oszacowane przez biegłych, jednak każdorazowo firmy decydujące się na łamanie prawa i korzystanie z pirackiego oprogramowania powinny liczyć się z sankcjami w postaci odpowiedzialności prawnej oraz finansowej. W 2012 r. polscy przedsiębiorcy korzystający z nielegalnego oprogramowania zapłacili 1,3 mln złotych. Najwyższe odszkodowanie w 2012 r. opiewało na kwotę ponad 225 tys. złotych.”

Źródła:

• Komenda Miejska Policji w Krakowie:

• BSA

Foto: stock.xchng


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Indie zakazały aplikacji TikTok
21 kwietnia 2019
Indyjski rząd nakazał Apple oraz Google zbanować aplikację TikTok w swoich sklepach z aplikacjami. Powód? Wykorzystywanie jej przez dzieci i...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto