A A A

Nielimitowana muzyka od Sony Ericssona

25 września 2008, 14:54
Nielimitowana muzyka od Sony Ericssona

Firma Sony Ericsson opublikowała informacje o nowej usłudze online, mającej stanowić odpowiedź na istniejące już konkurencyjne rozwiązanie Comes with Music firmy Nokia. Nowa usługa Sony Ericssona ma się nazywać Play Now Plus.

Dotychczasowe pogłoski o przygotowywanym przez Sony Ericssona serwisie zostały oficjalnie potwierdzone. Usługa Play Now Plus, która ma oferować nielimitowaną muzykę dla wszystkich subskrybentów, ma być dostępna poprzez sieci operatorów telekomunikacyjnych. Użytkownicy mają otrzymać dostęp do milionów piosenek. Dostęp do usługi będzie płatny, na takich samych zasadach co okresowe umowy abonamentowe wśród operatorów komórkowych. Klient po podpisaniu umowy na określony czas (od sześciu do osiemnastu miesięcy) otrzyma pełny dostęp do serwisu, a po zakończeniu umowy będzie mógł zachować dla siebie do trzystu wybranych utworów.

Według Lennarda Hoornika – szefa marketingu Sony Ericsson, nowa usługa powinna się pojawić w ofercie operatora Telenor początkowo na terenie Szwecji (w ciągu kilku najbliższych tygodni). Zasięg terytorialny usługi ma zostać rozszerzony na pozostałe kraje europejskie w pierwszym kwartale 2009 roku, a pozostałe rynki światowe znajdą się w zasięgu nowej usługi w drugim kwartale 2009 roku.

Nielimitowany nie znaczy darmowy – zgodnie z informacjami źródłowymi nowa usługa Play Now Plus ma kosztować równowartość 99 koron szwedzkich (ok. 35 zł) miesięcznie i co ważne – ponoć nie będzie konieczne posiadanie telefonu Sony Ericsson. Ta oferta wydaje się korzystniejsza od oferty konkurencyjnej Nokii, która za swój serwis Comes with Music pobiera opłatę w wysokości 70 funtów (ok. 300 zł) doliczoną do ceny telefonu (oczywiście marki Nokia) i to przy wiążącej umowie na rok bez możliwości przechowywania muzyki po upływie wykupionego okresu.

Źródło: Reuters, TechConnect, Engadget


Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto