A A A

Nieobowiązkowa MS Edge

18 grudnia 2019, 09:50
Microsoft pozwala zablokować instalację nowej wersji przeglądarki Edge.
Nieobowiązkowa MS Edge

W ramach zaplanowanej na przyszły miesiąc aktualizacji systemu Windows 10 przewidziano dostarczenie użytkownikom nowej wersji przeglądarki Edge, bazującej na silniku Chromium. Ma ona zastąpić aplikację wyposażoną we własny, autorski silnik koncernu z Redmond.

Nowe oprogramowanie ma być zainstalowane w trybie „cichym" (bez powiadamiania użytkownika systemu ani proszenia go o zgodę na zmianę wersji przeglądarki). Cały proces ma rozpocząć się 15 stycznia 2020 r. i będzie nieodwracalny (nie da się powrócić do starszego wariantu oprogramowania).

Microsoft zdecydował równocześnie, że aktualizowanie Edge'a nie jest przymusowe. Na stronie pomocy technicznej poinformowano, że każdy może skorzystać z dostarczonego przez firmę narzędzia Blocker Toolkit, które zapobiega automatycznej instalacji kolejnego wydania browsera.

Blocker Toolkit musi zostać uruchomiony przed 15 stycznia. Aplikacja działa w systemie Windows 10 (w edycji 1803 lub nowszej) i wstrzymuje automatyczną aktualizację Edge'a, lecz nie przeszkadza w samodzielnym instalowaniu nowej wersji browsera.

fot. Microsoft


Adam Wiśniewski
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto