A A A

Nieoficjalny Android na Nintendo Switch

30 lipca 2019, 10:30
Na konsoli Nintendo Switch można już odpalić nieoficjalnego Androida. Zmienia on konsolkę w centrum multimedialne.
Nieoficjalny Android na Nintendo Switch

Na Nintendo Switch można już odpalić Androida. Nie jest to co prawda oficjalna funkcja, ale skorzystanie z niej znacząco zwiększy możliwości konsolki. W odróżnieniu od innych producentów Nintendo postawiło głównie na funkcje związane z grami. Uruchomienie na urządzeniu Androida pozwoli natomiast skorzystać z aplikacji takich jak Netflix, YouTube czy Spotify. Możliwe staje się podłączenie zestawu słuchawkowego Bluetooth.

Za systemem LineageOS 15.1 (odpowiednik Androida Oreo dla Switcha) stoi niezależna grupa modderów XDA, którzy mimo zadowolenia z modyfikacji przyznają, że niektóre aplikacje (np. Dolphin Simulator, Steam Link) mają problem z wykryciem joysticków.

Brak obsługi zabezpieczenia wideo sprawi, że Netflix nie pozwala na streaming w rozdzielczości HD, a wiele aplikacji nie będzie po prostu działać przez brak kamery, mikrofonu czy GPS. Nie zadziała też tryb uśpienia, co wpływa na żywotność baterii, a Wi-Fi czasami losowo się rozłącza. Nie do końca wiadomo też, jak korzystanie z LineageOS 15.1 będzie odebrane przez Nintendo.

Uruchomienie Androida nie wiąże się z ingerencją w konsolę – system można odpalić bezpośrednio z karty SD – bez konieczności instalacji. Mimo niedogodności jest to więc świetny (a zarazem łatwy) sposób, by wzbogacić sprzęt o nowe funkcje.

fot. Nintendo


Krzysztof Kempski
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto