A A A

Niepokój w Wlk. Brytanii

22 listopada 2007, 15:39
Niepokój w Wlk. Brytanii

Ogromny niepokój zapanował wśród brytyjskich obywateli, gdy Królewski Urząd Podatkowy i Celny przyznał się do zgubienia danych 25 mln obywateli.
Rzeczone dane zgromadzone były na dwóch nośnikach optycznych, które zaginęły podczas transportu wewnętrzną pocztą urzędu. Na płytach znajdowały się nazwiska, adresy, numery ubezpieczenia, informacje bankowe 7,5 mln rodzin, które mają dzieci poniżej 16 roku życia. Dane nie były zabezpieczone hasłem, ani inną metodą ochrony informacji. Na razie nic nie wskazuje, aby utracone nośniki trafiły w ręce przestępców. Mimo to tysiące Brytyjczyków częściej niż zwykle kontroluje stan swoich kont bankowych i obawia się utracenia zgromadzonych tam środków.

Źródło: BBC


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto