A A A

Niewiele brakowało, a powstałby cyfrowy dolar

14 stycznia 2022, 08:00
Doradca Trumpa chciał wdrożyć e-dolara jako oficjalny środek płatniczy.
Niewiele brakowało, a powstałby cyfrowy dolar

Byliby pierwsi

Jak wynika z e-maili byłego sekretarza skarbu Stanów Zjednoczonych, Stevena Mnuchina, za rządów Donalda Trumpa administracja USA chciała wprowadzić do obiegu cyfrowego dolara. Ten pomysł próbował przeforsować doradca prezydenta, Jared Kushner.

Kushner w 2019 roku proponował wprowadzenie w USA cyfrowej oficjalnej waluty (Central Bank Digital Currency – CBDC). Doradca próbował przekonać Stevena Mnuchina do e-dolara, pisząc że waluta mogłaby pomóc w zaoszczędzeniu kosztów oszustw finansowych i rozliczania transakcji. Odpowiedź Mnuchina na te propozycje nie jest znana.

Gdyby Stany Zjednoczone w 2019 roku wdrożyły cyfrowego dolara, byłyby pierwszym krajem na świecie, który to uczynił. W tamtym czasie żadne państwo nie zastanawiało się poważnie nad takim krokiem. Obecnie nie mniej niż 87 krajów bada możliwości wprowadzenia CBDC. Państwowy cyfrowy pieniądz funkcjonuje już na Bahamach i w Chinach.

Dostęp do e-maili Stevena Mnuchina uzyskał serwis CoinDesk. Było to możliwe dzięki ustawie Freedom of Information Act (FOIA). CoinDesk jest platformą informacyjną specjalizującą się w kryptowalutach i innych walutach cyfrowych.

fot. NikolayFrolochkin – Pixabay


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto