A A A

Nikon 1 S2 - nowy bezlusterkowiec

14 maja 2014, 15:10
Rodzina Nikon 1 będzie mieć nowego członka - Nikon 1 S2. Aparat wyposażono m.in. w matrycę CMOS o rozdzielczości 14,2 mln pikseli, hybrydowy system autofokus, szybki tryb zdjęć seryjnych oraz funkcję nagrywania filmów w Full HD 60p.
Nikon 1 S2 - nowy bezlusterkowiec

Aparat wyposażony został w sensor CMOS formatu CX o rozdzielczości 14,2 mln pikseli, pozbawiony optycznego filtra dolnoprzepustowego. Cyfrówka może rejestrować zdjęcia z czułością 200 - 12800 ISO oraz nagrywać filmy Full HD. Za przetwarzanie obrazu odpowiada procesor EXPEED 4A, a za ustawianie ostrości hybrydowy autofokus, korzystający ze 135 pól. 73 z nich to pola z detekcją fazową, które rozmieszczono równomiernie na środku kadru. Pozostałe pola z detekcją kontrastu znajdują się na krawędziach kadru.

Prędkość wykonywania zdjęć seryjnych wynosi 10 zdjęć w formacie RAW z prędkością do 20 kl./s z ciągłym autofokusem oraz do 60 kl./s przy ostrości ustalonej dla pierwszej klatki. Kadrowanie jest możliwe dzięki wyświetlaczowi LCD o przekątnej 3 cali i rozdzielczości 460 000 punktów.

Aparat sprzedawany będzie w zestawie z obiektywem 1 Nikkor 11-27,5mm f/3,5-5,6. Cena sprzętu w Polsce nie jest jeszcze znana.


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto