A A A

Nikon: 60 milionów obiektywów Nikkor

6 kwietnia 2011, 10:27
Nikon: 60 milionów obiektywów Nikkor

Nikon wyprodukował 60-milionowy obiektyw NIKKOR.

Tylko w ciągu ostatnich siedmiu miesięcy wyprodukowanych zostało pięć milionów obiektywów NIKKOR, po tym jak w sierpniu 2010 r. ich całkowita produkcja osiągnęła pułap 55 milionów. Od tego czasu Nikon w dalszym ciągu rozszerzał ofertę produktową poprzez wprowadzenie na rynek sześciu nowych modeli NIKKOR dla lustrzanek zarówno do formatów matryc FX, jak i DX. Ich popularność wśród szerokiego grona fotografujących sprawiła, że produkcja przekroczyła oczekiwania.

Historia obiektywów NIKKOR sięga 1959 r., kiedy to Nikon (wtedy Nippon Kogaku K.K.) wprowadził na rynek swoją pierwszą lustrzankę - Nikon F. W tym samym czasie firma wprowadziła na rynek również pierwsze wymienne obiektywy NIKKOR do lustrzanek marki Nikon, między innymi NIKKOR-S Auto 5 cm f/2. W obecnej ofercie firmy znajduje się ponad sześćdziesiąt obiektywów NIKKOR, m.in. typu „rybie oko”, szerokokątne, superteleobiektywy, obiektywy do makrofotografii czy też z korekcją perspektywy (PC-E).


Krzysztof Gudowski / Informacja prasowa
Tagi: fotografia
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności

Discord nie tylko dla graczy
3 lipca 2020
Aplikacja rozpoczyna rebranding, który ma poszerzyć grono odbiorców, przede wszystkim spoza kręgu graczy.

Policja odszyfrowała przestępców
3 lipca 2020
Europejskie służby użyły złośliwego oprogramowania, by rozpracować bandytów. W Wielkiej Brytanii aresztowano prawie 750 osób.


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto