A A A

Nikon D5600 - nowa odsłona amatorskiej lustrzanki

11 listopada 2016, 09:45
Na rynek trafi niebawem nowy aparat firma Nikon - lustrzanka z rodziny D5000 o oznaczeniu D5600.
Nikon D5600 - nowa odsłona amatorskiej lustrzanki

Nikon D5600 został wyposażony w matrycę formatu DX o rozdzielczości 24,2 mln pikseli, która zapewnia zakres czułości ISO 100-25600. Za przetwarzanie obrazu odpowiada procesor EXPEED 4, a za ustawianie ostrości 39-polowy AF z dziewięcioma polami krzyżowymi w centrum kadru. Lustrzanka może wykonywać zdjęcia seryjne z prędkością do 5 kl./s i nagrywać filmy w rozdzielczości Full HD z prędkością do 50/60 kl./s.

Kadrowanie umożliwia ruchomy ekran dotykowy LCD o przekątnej 3,2 cala i rozdzielczości 1 037 000 punktów lub wizjer optyczny o pokryciu ok. 95 proc. kadru i powiększeniu ok. 0,82x.

Dzięki aplikacji SnapBridge, zdjęcia wykonane aparatem mogą być automatycznie przesyłane do smartfona lub tabletu, a następnie udostępniane. Ponadto aplikacja ta pozwala na sterowanie aparatem przy pomocy połączonego z nim urządzenia obsługującego łączność Wi-Fi.

Nowością w Nikonie D5600 jest udoskonalona funkcja przycisku funkcyjnego Fn stanowiąca alternatywę dla obsługi aparatu za pomocą pokrętła sterowania lub wybieraka wielofunkcyjnego podczas korzystania z wizjera. Dzięki niej można teraz sterować funkcją automatycznego doboru czułości, wybierać pola AF i dostosowywać inne parametry za pomocą ekranu dotykowego.

W lustrzance zastosowano też znany z profesjonalnych aparatów Nikon D5 i D500 pasek przełączania zdjęć, który umożliwia szybkie przewijanie fotografii w trybie odtwarzania. Nowa jest też funkcja filmów poklatkowych, dostępna wcześniej w profesjonalnych lustrzankach Nikon.

Wszystko to zamknięte zostało w korpusie o wadze ok. 415 g.

Japońska firma nie ujawniła jeszcze ceny nowego aparatu, ani terminu jego dostępności na rynku.

 


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto