A A A

Nikon D610 - nowy model lustrzanki formatu FX

10 października 2013, 11:42
Nikon D610 - nowy model lustrzanki formatu FX

Firma Nikon zaprezentowała nowy model aparatu zamkniętego w lekkim i poręcznym korpusie, a przy tym oferującego rozwiązania znane z profesjonalnych lustrzanek.

Najnowsza lustrzanka Nikona wyposażona została w pełnoklatkową matrycę o rozdzielczości 24,3 megapiksela oraz procesor obrazu Expeed 3, stosowany m.in. w Nikonie D4. Układ ten zapewnia zakres czułości wynoszący od 100 do 6400 ISO (z opcją rozszerzenie o wartości 25 600 i 50 ISO) oraz możliwość fotografowania seryjnego z szybkością do 6 klatek na sekundę. Za ustawianie ostrości odpowiedzialny jest natomiast 39-polowy system autofokusa, który pozwala na wybór poszczególnych pól lub skonfigurowanych ustawień obejmujących 9, 21 lub 39 obszarów AF. Dostępne są ponadto tryby AF z dynamicznym wyborem pola i śledzenie 3D.

Aparat wyposażony został w nową migawkę, która zapewnia czasy otwarcia wynoszące 1/4000 do 30 s i została wyposażona w samodiagnozujący się monitor pracy i zespół napędowy, zmniejszający pobór mocy przy dłuższym czasie otwarcia podczas nagrywania filmów. W trybie zdjęć seryjnych aparat oferuje ponadto nowy tryb cichego zwalniania migawki. Filmy w rozdzielczości Full HD (1080p) można nagrywać w formatach 30p, 25p i 24p, z opcjonalnymi prędkościami 60p, 50p i 25p w przypadku rozdzielczości 720p. Maksymalna długość filmów w rozdzielczości Full HD wynosi około 29 min i 59 s.

Kadrowanie z nowej lustrzance zapewnia wizjer optyczny ze szklanym pryzmatem (100-procentowe pokrycie kadru i powiększenie 0,7 razy) oraz wyświetlacz LCD o przekątnej 3,2 cala i rozdzielczości 921 000 punktów.

Przednia i tylna obudowa Nikona D610 wykonana została ze stopu magnezu, aparat został też wyposażony w zabezpieczenia przed wilgocią i kurzem, podobne jak w modelu D800.

Data wprowadzenia lustrzanki Nikon D610 do sprzedaży nie została jeszcze ustalona.


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto