A A A

Nikon D90 oficjalnie

27 sierpnia 2008, 10:24
Nikon D90 oficjalnie

Nikon oficjalnie zaprezentował najnowszą w swojej ofercie lustrzankę średniej klasy i tym samym potwierdził większość plotek na temat danych technicznych aparatu D90. Producent przedstawił także kilka nowych funkcji urządzenia, podał cenę oraz zaprezentował obiektyw, z którym aparat będzie sprzedawany.

Tak jak pisaliśmy na początku sierpnia, D90 wyposażony został w matrycę CMOS 12,3 Mpix, formatu DX (24x6 mm). Tryb podglądu na żywo (Live View) uzupełniono o dostępną po raz pierwszy w aparatach tej klasy funkcję nagrywania filmów – o rozdzielczości 720p. Nagrania oraz zdjęcia można przesyłać na ekran zewnętrzny za pomocą złącza HDMI.

Nikon chwali się także automatycznymi funkcjami aparatu – nowym systemem rozpoznawania twarzy oraz rozpoznawaniem sceny. W tym ostatnim trybie informacje ze specjalnego czujnika RGB o kolorystyce i jasności kadru są używane do automatycznego nastawiania balansu bieli, ekspozycji i ostrości. Udoskonaleniu poddano także wizjer optyczny – w D90 pokrywa on 96 proc. kadru.

Aparat sprzedawany będzie w zestawie z ciekawym zoomem spacerowym 18–105 mm f/3.5–5.6G wyposażonym w soczewkową stabilizację obrazu. Cena takiego zestawu ustalona została na 1299 dolarów – można przypuszczać, że w Polsce będzie to około 3 tys. złotych.

Źródło: Nikon


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto