A A A

Nikon PROSTAFF 3S - kolejna generacja wodoszczelnych lornetek

5 marca 2016, 05:00
Marka Nikon zaprezentowała nową generację lornetek zaprojektowanych z myślą o poręczności i pracy w każdych warunkach pogodowych.
Nikon PROSTAFF 3S - kolejna generacja wodoszczelnych lornetek

Linia PROSTAFF 3S cechuje się nie tylko wyjątkowo małą masą, zauważalnie mniejszą od konkurencyjnego sprzętu tej samej klasy - model 10x42 zapewnia także szersze pole widzenia, bez wpływu na wartość odsunięcia źrenicy wyjściowej. Sprawia to, że zlokalizowanie obiektów, szczególnie gdy znajdują się w ruchu, jak np. dzikie ptaki, staje się znacznie łatwiejsze. Wszystkie soczewki i pryzmaty wykonane zostały ze szkła optycznego nie zawierającego związków szkodliwych, takich jak ołów czy arsen. Wysoką transmisję światła i wierne oddanie kolorów zapewniają zaawansowane wielowarstwowe powłoki antyodblaskowe oraz wysokorefleksyjne powłoki na odpowiednich powierzchniach pryzmatów dachowych. W efekcie obserwator może cieszyć się jasnym i kontrastowym obrazem w każdych warunkach. Obrotowo-przesuwne gumowe muszle oczne ułatwiają wygodne dopasowanie lornetki do oczu.

Łącząc wysokie parametry optyczne, poręczność i niezwykle przystępną cenę, firma Nikon dołożyła wszelkich starań, aby lornetki PROSTAFF 3S sprostały wymaganiom nawet najbardziej wymagających miłośników aktywnego trybu życia.

Linia PROSTAFF 3S obejmuje dwa modele z obiektywami o średnicy 42 mm: 8x42 oraz 10x42.


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Tagi: sprzęt, nikon
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto