A A A

Nikon fotografuje kosmos

12 lipca 2010, 08:38
Nikon fotografuje kosmos
Firma Nikon zaprezentowała najnowsze zdjęcia kosmosu wykonane profesjonalną lustrzanką D3S i obiektywami z serii Nikkor używanymi przez NASA na pokładzie Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS).

Profesjonalny sprzęt fotograficzny marki Nikon wykorzystywany jest na pokładzie ISS do badań przestrzeni kosmicznej. Dotychczas NASA zarejestrowała ponad 700 000 zdjęć kosmosu. Wśród nich znajduje się wiele unikatowych fotografii wykonanych sprzętem.

Nikon od wielu lat wspomaga badania kosmosu prowadzone przez NASA. Współpraca zaczęła sie od aparatu Nikon Photomic FTN. Zmodyfikowany model znalazł się na pokładzie Apollo 15 w 1971 roku. W 2008 roku NASA otrzymała cyfrowe lustrzanki Nikon D2XS. Aparaty te nadal wykorzystywane są w kosmosie. Rok później Amerykanie zamówili kolejne urządzenia marki Nikon. Aparaty D3S i obiektywy AF-S NIKKOR 14-24mm f/2.8G ED używane są obecnie przez astronautów do dokumentacji prac prowadzonych na pokładzie promów kosmicznych oraz na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Urządzenia te nie zostały poddane żadnym modyfikacjom technicznym.PC Format
Tagi: fotografia
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualnościNowy patent Samsunga
8 kwietnia 2020
Koreański producent opatentował ekran, w którym zaokrąglone są wszystkie cztery boki.

Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto