A A A

Nokia 2008 - relacja z konferencji

12 grudnia 2008, 16:05
Telefony muzyczne XpressMusic, współpraca aparatów z Nokia Maps oraz seria telefonów biznesowych integrujących się z pocztą korporacyjną, to według Roberta Siewierskiego z firmy Nokia jedne z ciekawszych rozwiązań mijającego roku. Na przyszły rok nowy Country Manager zapowiada otwarcie sklepu muzycznego Nokia, trójwymiarowe budynki na Maps on Ovi oraz jeszcze przed czerwcem 2009 telefony 5800 XpressMusic oraz N97.
Nokia 2008 - relacja z konferencji

Jak co roku, firma Nokia zorganizowała spotkanie świąteczne, podczas którego podsumowała swoje osiągnięcia w mijającym roku. Robert Siewierski, który od 1 stycznia 2009 roku będzie pełnił funkcję Country Managera na Polskę, jako najciekawsze rozwiązania pierwszego kwartału wskazał serię muzycznych telefonów XpressMusic.

Nokia E71 - ciekawy smartfon z 3 kwartału 2008 roku Nokia 5220 XpressMusic - flagowy produkt 1 kwartału 2008 roku

Drugi kwartał charakteryzował się aparatami współpracującymi z Nokia Maps, m.in. N82, Nokia 500 oraz 6220 classic. Dzięki temu stały się one zaawansowanymi narzędziami do nawigacji w terenie. Siewierski jest zdania, że jeśli chodzi o nawigację pieszą, zupełnie odmienną od samochodowej, Nokia jest liderem na tym rynku. W ramach nacisku na mapy, zaimplementowano funkcję Maps on Ovi.

W trzecim kwartale Finowie zadbali o rynek biznesowy. Modele E71, E66 oraz E63 dostosowano do tak specyficznych potrzeb, jak integracja z pocztą korporacyjną oraz dostęp do pakietu IBM Lotus Notes Traveller.

Działalność firmy Nokia w 2008 roku nie ograniczała się jedynie do sprzedaży kolejnych aparatów telefonicznych. Finowie również obejmowali patronaty, czy wręcz organizowali wydarzenia kulturalne, m.in. Studio Garaż, Nokia Mobile Movie Competition i społeczne, m.in. Make a Connection.

Robert Siewierski nie ograniczył się jednak jedynie do podsumowania. Na przyszły rok zapowiedział skonsolidowanie wszystkich serwisów Nokii na Ovi, czyli internetowej platformie, na której firma oferuje m.in. usługi multimedialne. W pierwszym kwartale ruszy w Polsce sklep muzyczny Nokia, a w pierwszej połowie roku polscy użytkownicy będą mogli nabyć dwa nowe modele telefonów: 5800 XpressMusic oraz N97. Z kolei Maps on Ovi zostanie wzbogacone o trójwymiarowe budynki z ponad 200 miast świata i będzie kompatybilne z Nokia Maps 3.0.

Robert Siewierski - nowy Country Manager Polska w Nokii

Źródło: Informacja własna/NEXT


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto