A A A

Nokia A1 – pierwsze zdjęcie

8 kwietnia 2016, 14:30
Na serwisie Android Authority pojawiły się pierwsze zdjęcie smartfona Nokia A1. Urządzenie działa pod kontrolą Androida i zostało wyposażone w 5,5-calowy ekran Full HD.
Nokia A1 – pierwsze zdjęcie

W trzecim kwartale bieżącego roku przestaje obowiązywać zapis, który zabrania Nokii posługiwania się swoją marką w kontekście smartfonów. Możemy być pewni, że Finowie wykorzystają tę sytuację i już za kilka miesięcy zaprezentują nowego smartfona - oczywiście z Androidem. Istnieje spore prawdopodobieństwo, że będzie nim - albo jednym z nich - Nokia A1, czyli urządzenie widoczne na powyższym zdjęciu.

Źródło donosi, że A1 to smartfon ze średniej półki, wyposażony w plastikową obudowę oraz 5,5-caolowy ekran Full HD. We wnętrzu znajdzie się podobno układ Snapdragon 652. Całość działa pod kontrolą zmodyfikowanego Androida 6.0.

Warto dodać, że Nokia nie będzie już produkować smartfonów - tym zajmie się najprawdopodobniej jednej z największych chińskich graczy. Finowie dadzą im jedynie swoją markę, oprogramowanie oraz zaprojektują ich wygląd.

Fot. Android Authority


Jakub Płaza / Informacja Prasowe
jakub.plaza@firma.interia.pl
Ocena:
Oceń:
Komentarze (1)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
avatar
h0uek
9 kwietnia 2016, 10:03
Czyli - o ile wierzyć waszym wątpliwym doniesieniom - Nokia już nigdy nie będzie Nokią.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto