A A A

Nokia Lumia 620 - nowy smartfon z Windows Phone 8

6 grudnia 2012, 08:40
Nokia Lumia 620 - nowy smartfon z Windows Phone 8

Już niebawem do modeli 820 i 920 należących do rodziny smartfonów Lumia dołączy niskobudżetowy 620. Czym charakteryzuje się to urządzenie, kiedy wejdzie do sprzedaży i na ile wycenił go producent?

Urządzenie ma nową, kompaktową konstrukcję i dwuwarstwowe kolorowe obudowy w młodzieżowym stylu, które można wymieniać. Nokia Lumia 620 wykorzystuje nową technikę podwójnego wtrysku koloru, dzięki czemu model dostępny jest w wyróżniających się barwach i teksturach. Technika ta umożliwia pokrycie warstwy bazowej kolejną, wykonaną z kolorowego, przezroczystego lub półprzezroczystego poliwęglanu. W efekcie powstaje ciekawe i pełne głębi połączenie kolorystyczne. Użytkownicy mogą wybierać z siedmiu różnych obudów, aby dopasować smartfon Nokia Lumia 620 do własnego stylu i gustu.

Model ten jest wyposażony w 5 Mpix aparat i przednią kamerę VGA, a także oferuje te same funkcje co modele Nokia Lumia 920 i Nokia Lumia 820. Za pomocą efektu Kinograf można na przykład dodać do zdjęć proste animacje, a przy użyciu funkcji Sprytne Zdjęcia można skomponować doskonałe ujęcie z kilku zdjęć, usuwając nawet zbędne obiekty.

Pełna kolekcja aplikacji lokalizacyjnych i nawigacyjnych w smartfonie Nokia Lumia 620 obejmuje Nokia Mapy, Nokia Nawigację, a także wyjątkową aplikację Nokia Miasto w obiektywie. Ta aplikacja wykorzystuje technologię rozszerzonej rzeczywistości Nokia LiveSight do wyświetlania informacji o okolicy. Informacje te są nakładane na budynki oglądane przez wizjer aparatu.

Nokia Muzyka umożliwia strumieniowy odbiór muzyki bez ograniczeń - nie wymagane są: rejestracja, abonament ani odsłuchiwanie reklam. Listy odtwarzania można pobierać na telefon i słuchać ich w trybie offline.

Dzięki obsłudze technologii NFC w modelu Nokia Lumia 620 muzykę można odtwarzać bezprzewodowo za pomocą akcesoriów NFC, takich jak przenośny głośnik JBL PlayUp. Aby powiązać urządzenia, wystarczy jedynie dotknąć głośnik telefonem. Dotykając jedno urządzenie drugim można przesyłać pomiędzy nimi pliki wykorzystując otwartą i bezpieczną łączność NFC, a korzystając z aplikacji Portfel w systemie Windows Phone 8 można też dokonywać bezpiecznych płatności zbliżeniowych.

Model Nokia Lumia 620 działający z systemem Windows Phone 8 to smartfon umożliwiający dopasowanie go do potrzeb użytkownika. Dynamiczne kafelki umożliwiają łatwą modyfikację ekranu startowego Windows Phone. Kafelek Kontakty gromadzi informacje o znajomych z różnych książek adresowych i serwisów społecznościowych w jednej bazie danych. Dzięki temu można łatwo rozpoczynać rozmowy, wyświetlać wpisy, tweety i zdjęcia znajomych, a nawet konfigurować grupy i prywatne pokoje do wymiany plików. Kafelek Ja ułatwia meldowanie się w ulubionych miejscach, dodać nowy wpis na kanale społecznościowym oraz sprawdzanie nowości na portalach Facebook, Twitter, LinkedIn.System Windows Phone 8 oferuje także aplikacje Microsoft Office i Xbox Live, 7 GB bezpłatnego miejsca w usłudze SkyDrive, a także bezpieczne i szybsze przeglądanie stron przy użyciu przeglądarki Internet Explorer 10.

Model Nokia Lumia 620 będzie dostępny w różnych kolorach, takich jak limonkowy, pomarańczowy, amarantowy, żółty, niebieski, biały i czarny. Sprzedaż powinna ruszyć w pierwszym kwartale 2013 roku, a cena smartfona wyniesie 249 dol., czyli około 750 zł.


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto