A A A

Nokia kupiona przez Microsoft

3 września 2013, 09:15
Nokia kupiona przez Microsoft

Devices & Services – dział Nokii związany z produkcją telefonów, został dziś sprzedany Microsoftowi.

Amerykański gigant zapłacił Finom 3,79 mld euro za Devices & Services oraz 1,65 mld euro za wszystkie patenty, co daje łącznie 5,44 mld euro. Transakcja ma zostać sfinalizowana w pierwszym kwartale 2014 roku.

W skład Devices & Services wchodzą jednostki Mobile Phones i Smart Devices. Microsoft wejdzie w posiadanie także zespołu odpowiedzialnego za projektowanie urządzeń, zakłady produkcyjne, wszystkie działania marketingowe oraz związane z nimi wsparcie. Do amerykańskiego giganta dołączy ok. 32 tys. pracowników Nokii, w tym 4,7 tys. osób mieszkających w Finlandii oraz 18,3 tys. z całego świata bezpośrednio zaangażowanych w produkcję.

Dział Mobile Phones obejmuje klasyczne komórki, a więc potężną część dochodów Nokii. Tutaj warto wspomnieć, że fiński producent w drugim kwartale 2013 roku sprzedał na całym świecie 53,7 mln telefonów pozbawionych systemu operacyjnego. Smart Devices to z kolei marka Lumia i wszystkie związane z nią produkty.


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto