A A A

Nokia zapowiada trzy nowe modele: Nokia C3, Nokia C6 i Nokia E5

13 kwietnia 2010, 12:17
Nokia zapowiada trzy nowe modele: Nokia C3, Nokia C6 i Nokia E5

Nokia zapowiedziała wprowadzenie na rynek trzech modeli telefonów — Nokia C3, Nokia C6 i Nokia E5.  Nowe komórki charakteryzuje pełna klawiatura QWERTY, dostęp do różnych kont e-mail, komunikatorów i portali społecznościowych.

Nokia C3 to pierwsze urządzenie z pełną klawiaturą QWERTY na najpopularniejszej platformie oprogramowania - Series 40. Jest to także pierwszy telefon w tej rodzinie produktów, który daje dostęp do sieci społecznościowych bezpośrednio z ekranu głównego. Użytkownicy mogą wyświetlać, komentować i aktualizować swój status. Mogą również dodawać tagi do zdjęć i filmów oraz udostępniać je w serwisach społecznościowych, takich jak Facebook czy Twitter.

 

Telefon Nokia C3, oferowany w cenie 90 euro bez podatków i dopłat, posiada także usługi Ovi Mail i Ovi Chat, dzięki którym początkujący użytkownicy mogą założyć konta e-mail i komunikatory bezpośrednio z urządzenia. Inne ważne funkcje to łączność Wi-Fi, aparat fotograficzny o rozdzielczości 2 MPix, ekran 2,4" o intensywnych kolorach oraz obsługa kart pamięci do 8 GB. Telefon Nokia C3 będzie dostępny na polskim rynku w trzecim kwartale br. w różnych kolorach, w tym w złoto-białym, niebiesko-szarym i różowym.

Nokia C6 to oparty na Symbianie S60  v 9.4 smartfon, który łączy w sobie zalety ekranu dotykowego o przekątnej 3,2 cala z wysuwaną klawiaturą QWERTY. Duży ekran wyświetla strony internetowe, daje również bezpośredni dostęp do portalu Facebook. Telefon wyróżniają nie tylko funkcje dedykowane serwisom społecznościowym, ale także poczcie e-mail.

 

Telefon Nokia C6, dostępny w drugim kwartale br. w szacunkowej cenie 220 euro bez podatków i dopłat, oferować będzie imponujący zestaw funkcji, takich jak aparat fotograficzny o rozdzielczości 5 MPix z automatyczną ostrością i lampą błyskową oraz Ovi Mapy z bezpłatną nawigacją pieszą i samochodową.

Ostatnim modelem z tej nowej trójki jest reprezentujący rodzinę Nokia Eseries telefon Nokia E5. Model ten, oparty na systemie Symbian S60 v. 3.2, stanowi kontynuację popularnej linii, do której należą takie urządzenia jak Nokia E72 i Nokia E63. Nokia E5 łączy w sobie funkcje towarzyskie i rozrywkowe z wysokiej jakości aplikacjami biznesowymi, których katalog można dowolnie rozbudowywać w Ovi Sklepie.  Użytkownicy modelu docenią także jego wytrzymałą baterię (do 8,5 h rozmów) oraz szybki dostęp do internetu poprzez HSDPA (10.2Mbps), HSUPA (2Mbps) i WLAN.


Zastosowane w Nokia E5 aplikacje Mail for Exchange i IBM Lotus Notes Traveler dają bezpośredni dostęp do ponad 90 proc. korporacyjnych kont pocztowych na świecie. Dodatkowe zalety telefonu to Ovi Mapy z darmową nawigacją samochodową i pieszą oraz aparat 5Mpix z 8-krotnym zoomem cyfrowym i lapmą błyskową LED. Szacowana cena telefonu Nokia E5 wynosić będzie 180 euro bez podatków i dopłat, a dostępny on będzie w trzecim kwartale br.


PC Format
Tagi: komórki
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Pierwszy router 5G
20 września 2019
Na targach IFA w Berlinie zaprezentowano pierwszy na świecie router WLAN przystosowany do pracy w sieciach 5G.
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto