A A A

Nokia zapowiedziała nowe smartfony z systemem Symbian Belle

24 sierpnia 2011, 14:32
Nokia zapowiedziała nowe smartfony z systemem Symbian Belle

Firma Nokia poinformowała dzisiaj o wprowadzeniu na rynek nowych smartfonów, z których dwa - Nokia 700 i Nokia 701 - pojawią się w Polsce.

Urządzenia będą oferować szereg nowoczesnych funkcji oraz najnowszą innowację w postaci systemu Symbian Belle. Ten wyróżnia się najbardziej osobistym jak dotąd interfejsem użytkownika oraz znacznie szybszym i bardziej intuicyjnym przeglądaniem internetu.

W Polsce będą dostępne dwa modele smartfonów :

Nokia 700 – mimo niewielkich rozmiarów ma oferować szereg funkcji, takich jak udostępnianie materiałów i łączenie urządzeń jednym dotknięciem za pomocą technologii NFC, procesor 1 GHz, 3,2-calowy wyświetlacz AMOLED ClearBlack, pamięć wewnętrzną 2 GB (z możliwością powiększenia jej za pomocą karty microSD o pojemności 32 GB do maksymalnej pojemności 34 GB), kamerę wideo HD i aparat fotograficzny o rozdzielczości 5 MP z pełnym fokusem i lampą błyskową LED. Dzięki wykorzystaniu dużej ilości materiałów ekologicznych oraz funkcji ograniczających korzystanie z baterii, Nokia 700 może okazać się idealnym urządzeniem dla dbających o środowisko użytkowników.

Nokia 701 – ma być eleganckim, smukłym smartfonem z bardzo jasnym wyświetlaczem. Wykonany w technologii ClearBlack, 3.5 calowy ekran ma zapewnić doskonałą widoczność zarówno w pomieszczeniach jak i pod gołym niebem. Urządzenie gwarantuje również bardzo wyraźny dźwięk dzięki systemowi redukcji szumów oraz funkcje udostępniania i łączenia urządzeń za pomocą technologii NFC, umożliwiając bezprzewodowe udostępnianie materiałów oraz strumieniowe przesyłanie dźwięku do słuchawek i głośników z funkcjami NFC. Na wyposażeniu smartfona znajdziemy : procesor 1 GHz, aparat fotograficzny o rozdzielczości 8 MP z pełnym fokusem, podwójną lampą błyskową LED i 2-krotnym zoomem cyfrowym, drugi aparat z przodu oraz kamerę wideo HD. Standardową pamięć wewnętrzną 8 GB można rozszerzyć do 40 GB za pomocą karty microSD o pojemności 32 GB.

Orientacyjne ceny nowych urządzeń: Nokia 700: 270 eur / 390 USD bez podatków i dopłat Nokia 701: 290 eur / 420 USD bez podatków i dopłat


Krzysztof Mocek
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualnościOkrągłe urodziny "Woza"
6 sierpnia 2020
Na pożółkłej kartce z kalendarza IT dziś urodziny współtwórcy komputera Apple – Steve'a „Woza” Wozniaka.

Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto