A A A

Nokia zaprezentowała nowe telefony podczas Nokia World

27 października 2011, 09:56
Na tegorocznej konferencji - Nokia World, firma Nokia zaprezentowała pierwsze smartfony z systemem Windows Phone z serii Nokia Lumia oraz nowe telefony komórkowe z rodziny Asha.
Nokia zaprezentowała nowe telefony podczas Nokia World

Na tegorocznej konferencji – Nokia World, firma Nokia zaprezentowała pierwsze smartfony z systemem Windows Phone z serii Nokia Lumia oraz nowe telefony komórkowe z rodziny Asha.

Nokia Lumia 800

Smartfon Nokia Lumia 800 został wyposażony w zaokrąglony ekran AMOLED 3,7", procesor 1,4 GHz z akceleracją sprzętową oraz procesorem graficznym. Dodatkowo smartfon oferuje aparat z funkcją natychmiastowego udostępniania i obiektywem marki Carl Zeiss, możliwość odtwarzania wideo w jakości HD, 16 GB wbudowanej pamięci oraz 25 GB bezpłatnej pamięci w usłudze SkyDrive na zdjęcia i muzykę. Szacowana cena detaliczna smartfonu Nokia Lumia 8000 wyniesie około 420 euro bez podatków i dopłat.

Nokia Lumia 710

Model Nokia Lumia 710, wyposażony w ten sam procesor 1,4 GHz z akceleracją sprzętową i procesor graficzny, co Nokia Lumia 800. Dodatkiem jest możliwości dowolnej personalizacji dzięki wymiennym obudowom i licznym aplikacjom. Jak twierdzi producent, telefon zapewnia wysoką wydajność w przystępnej cenie. Szacowana cena detaliczna smartfonu Nokia Lumia 710 wyniesie około 270 euro bez podatków i dopłat.

Podczas konferencji, firma Nokia zaprezentowała też gamę nowych telefonów z nowej rodziny Asha. Jak zapewnia Nokia - Asha (co w języku hindi oznacza „nadzieja”) to przykład dbałości firmy o przyjazny komfort obsługi oraz łączenie milionów ludzi z nowymi możliwościami.

 

Nokia Lumia 710

Nokia Lumia 710

Nokia Asha 303

Model Asha 303 został wyposażony w dotykowy ekran o przekątnej 2,6-cala oraz klawiaturę QWERTY. Zastosowany w urządzeniu procesor 1 GHz ma pozwolić na pełne wykorzystanie technologii 3G i szybkie surfowanie po Internecie dzięki wydajnemu modułowi WLAN. Dodatkowo model wyposażony jest w Przeglądarkę Nokia, która wykorzystując technologię chmury, kompresuje przeglądane strony nawet o 90 %, dzięki czemu korzystanie z mobilnego Internetu jest szybsze i tańsze. Szacowana cena detaliczna modelu Nokia Asha 303 to 115 euro bez podatków i dopłat. Telefon ma trafić do sklepów na początku 2012 roku.

Nokia Asha 300

Nokia Asha 300 to połączenie ekranu dotykowego z klawiaturą numeryczną. Serce modelu stanowi procesor 1 GHz umożliwiający pełne wykorzystanie technologii 3G i Internetu z dostępem do sieci społecznościowych. Telefon oferuje aparat o rozdzielczości 5 megapikseli, odtwarzacz plików muzycznych, radio i moduł Bluetooth. Nie zabrakło także obsługi kart pamięci o pojemności do 32 GB. Szacowana cena detaliczna Nokia Asha 300 to 85 euro bez podatków i dopłat. Telefon trafi do sprzedaży w czwartym kwartale bieżącego roku.

Nokia Asha 200 Model Asha 200 jest najnowszym telefonem Nokia obsługującym dwie karty SIM. Aparat wyposażono w funkcję Easy Swap pozwalającą na szybką wymianę kart bez konieczności wyłączania telefonu. Model obsługuje karty pamięci o pojemności do 32 GB, a jak twierdzi producent, bateria wystarcza na 52 godziny nieprzerwanego odtwarzania plików muzycznych. Szacowana cena detaliczna modelu to 60 euro bez podatków i dopłat. Telefon trafi do sklepów w czwartym kwartale bieżącego roku.

Nokia Asha 303

Nokia Asha 303


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto