A A A

Norton Online Family - ochrona rodzicielska od Symantec

23 kwietnia 2009, 11:02
W lutym tego roku Symantec zaprezentował publiczną wersję beta nowego produktu zapewniającego kontrolę rodzicielską nad wykorzystaniem przez dzieci zasobów internetu. Dzisiaj zakończył się okres testowy i produkt jest już dostępny w pełnej wersji. Co ciekawe, do końca 2009 roku Symantec obiecuje, że nie będzie pobierał za niego opłat.
Norton Online Family - ochrona rodzicielska od Symantec

Symantec w Norton Online Family zdecydował się na przygotowanie programu do ochrony dzieci w nowatorski sposób. Zdaniem twórców, oprócz podstawowej funkcji tego typu aplikacji, którą jest czarna lista stron, na które użytkownik komputera nie może wejść, ważny jest jeszcze aspekt psychologiczny. Dlatego ochrona dzieci została rozszerzona. Rodzice oprócz blokady stron i kategorii stron mogą zakładać filtry na witryny, po których otwarciu wysyłany jest do nich e-mail z informacją. Co ciekawe, dzieci doskonale wiedzą, że na komputerze działa Norton Online Family. Dodatkowo mogą także sprawdzić reguły, jakie ustalili dla nich rodzice.

Wybranie takiej metodyki było spowodowane tym, że każde dziecko jest inne i każde uczy się inaczej. Dlatego według Symantec lepiej postawić na komunikację z dzieckiem i uświadomienie go, niż wybranie opcji permanentnego blokowania stron.

Szacuje się, że od 1 stycznia 2010 program będzie kosztować 60 dolarów.

Źródło: cnet


Paweł Małkowski
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności

Zmiany w mailingu YouTube'a
8 sierpnia 2020
Subskrybenci przestaną otrzymywać e-maile o zamieszczanych na kanałach YouTube'a nowościach.


Potrzebujesz dziennika? No to notuj
7 sierpnia 2020
Moleskine, firma znana z produkcji notesów, przygotowała internetowy dziennik, który łączy wiele innych przydatnych funkcji.

Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto