A A A

Notatnik jako oddzielna aplikacja w Windows 10

19 sierpnia 2019, 20:20
Po zmianach wprowadzonych przez Microsoft kolejne aktualizacje Notatnika będzie można pobrać w Sklepie Microsoft.
Notatnik jako oddzielna aplikacja w Windows 10

Jak wynika z kompilacji testowej 18963, począwszy od nowej wersji testowej Windows 10 20H1, Notatnik stanie się  samodzielną aplikacją. Oznacza to, że jego kolejne aktualizacje nie będą wymagały aktualizacji całego systemu operacyjnego i nie będą z nimi połączone. W ten sposób firma chce elastycznie reagować na otrzymywane uwagi i zgłaszane problemy. Dzięki tej zmianie użytkownicy będą też mogli odinstalować Notatnik, gdyby mieli taką potrzebę.

Przyszłych aktualizacji Notatnika będzie można dokonać za pośrednictwem Sklepu Microsoft.

Co jeszcze się zmieni

Poza tą zmianą kompilacja 18963 zawiera też inne poprawki i ulepszenia. Na przykład dodaje do Menedżera zadań funkcję monitorowania temperatury procesora graficznego (w stopniach Celsjusza; na razie jednak dotyczy to tylko procesorów z dedykowaną kartą GPU i aktualnymi sterownikami graficznymi) i pozwala użytkownikom zmieniać nazwy wirtualnych komputerów stacjonarnych.

W funkcjach opcjonalnych w Ustawieniach wprowadzono możliwość wielokrotnego wyboru – teraz można wybrać i zainstalować wiele funkcji opcjonalnych jednocześnie, a ponadto przeszukiwać ich listy i sortować je według nazwy, rozmiaru i daty instalacji. Łatwiejsza ma być też nawigacja: użytkownik może zobaczyć status swoich najnowszych instalacji/dezinstalacji/anulowań bezpośrednio na stronie głównej w sekcji „Najnowsze działania". To umożliwia dodawanie opcjonalnych funkcji i przeglądanie historii za pośrednictwem wyskakujących okien dialogowych, bez opuszczania strony głównej.

Kolejne zmiany to m.in. możliwość ustawienia prędkości kursora myszy z poziomu Ustawień i wbudowana korekta pisowni w wyszukiwarce.

fot. 123RF


Barbara Blaczkowska
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Sieć 5G bez sprzętu Huaweia
25 maja 2020
Brytyjczycy przygotowują się do wycofania urządzeń chińskiego potentata z sieci telekomunikacyjnych.
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto