A A A

Notatnik jednak nie będzie odrębną aplikacją

5 grudnia 2019, 11:10
Microsoft nie zdecydował się na wyodrębnienie Notatnika jako aplikacji w Windows 10 i udostępnienie go w Sklepie Microsoft.
Notatnik jednak nie będzie odrębną aplikacją

Choć w sierpniu Microsoft ogłaszał, że w ramach aktualizacji Windowsa już niedługo Notatnik stanie się oddzielną aplikacją (choć zainstalowaną domyślnie), którą będzie można pobierać i aktualizować niezależnie od całego systemu, to teraz firma wycofała się z tej decyzji. Aktualizacja systemu Windows 10 20H1, zapowiadana na wiosnę 2020 r., jednak nie przewiduje przeniesienia Notatnika do Sklepu Microsoft jako odrębnej aplikacji.

Zmiana decyzji zaskakuje, ponieważ Microsoft przekonująco uzasadniał decyzję o udostępnieniu Notatnika w sklepie, twierdząc, że pozwoliłoby to aktualizować go niezależnie od aktualizacji całego systemu operacyjnego (częściej niż co 6 miesięcy) i elastycznie reagować na ewentualne problemy. Umożliwiałoby to również odinstalowanie Notatnika w razie potrzeby.

fot. PIX1861 – Pixabay


Barbara Blaczkowska
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności

Obudowa Chieftec Hawk AL-02B-TG-OP
27 marca 2020
Nowa konstrukcja Chiefteca jest wykonana z aluminium i szkła hartowanego. Zabezpiecza podzespoły przed wnikającym do wnętrza kurzem.Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto