A A A

Nowa apka Facebooka – podobna do Pinteresta

14 lutego 2020, 15:30
New Product Experimentation, dział firmy Facebook, zajmuje się rozwijaniem nowatorskich projektów. Tym razem chodzi o aplikację Hobbi w stylu Pinteresta.
Nowa apka Facebooka – podobna do Pinteresta

Pinterest to bardzo popularny serwis, na którym użytkownicy mogą polubić, skatalogować i udostępnić interesujące ich ilustracje, grafiki, zdjęcia, ale także ciekawostki i porady. Facebookowi najwyraźniej spodobał się ten pomysł i postanowił stworzyć projekt o podobnym przeznaczeniu.

Aplikacja o nazwie Hobbi już samą nazwą informuje o swoim przeznaczeniu. W programie możemy gromadzić oraz udostępniać materiały związane z naszymi zainteresowaniami. Pinterest ma charakterystyczną formę tematycznej tablicy z notatkami przypiętymi pinezkami. Hobbi natomiast ma mieć cechy katalogu z przegródkami na różne działy naszych pasji.

Aplikacja nie jest nastawiona na pozyskiwanie lajków, jest to bardziej organizator i edytor: z zachowanych zdjęć i filmów można bowiem tworzyć krótkie prezentacje wideo. A następnie udostępnić je znajomym.

W tej chwili apka jest w fazie testów, dostęp do niej mają mieszkańcy tylko kilku krajów. Nie wiadomo na razie, kiedy zostanie udostępniona globalnie.

fot. Hobbi


Paula Jeziorska
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto