A A A

Nowa czcionka w Dokumentach Google'a

14 sierpnia 2019, 15:50
Fonty z rodziny Lexend zostały zaprojektowane tak, aby ułatwić i przyspieszyć czytanie tekstu.
Nowa czcionka w Dokumentach Google'a

W sieciowych aplikacjach Google'a – Dokumentach, Arkuszach i Prezentacjach – pojawiła się nowa czcionka Lexend. Zaprojektowano ją z myślą o przyspieszeniu czytania tekstu.

Font jest dziełem Thomasa Jockina, znanego między innymi z zaprojektowania czcionki Quicksand. Podczas opracowywania Lexenda pod uwagę wzięto badania nad przyswajaniem zapisanych treści i czytaniem ze zrozumieniem. Na przyspieszenie czytania i zmniejszenie zmęczenia wzroku wpływa bezszeryfowość nowej czcionki, zwiększenie odstępów między znakami i odpowiedni dobór konturów liter.

Czcionka występuje w siedmiu wariantach. Aby z niej skorzystać, należy rozwinąć listę Czcionki na pasku narzędzi Dokumentów Google'a, wybrać opcję Więcej czcionek i w polu wyszukiwania wpisać frazę Lexend. Po wybraniu odpowiedniej wersji kroju liter i kliknięciu przycisku OK font pojawi się na liście czcionek w Dokumentach, Arkuszach i Prezentacjach Google'a.

fot. Google


Adam Wiśniewski
Tagi: google
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto