A A A

Nowa definicja komputera przenośnego

9 września 2011, 11:55
Nowa definicja komputera przenośnego

Samsung Electronics Co. Ltd ogłosił premierę komputera Samsung SLATE PC Series 7. Urządzenie, łączy w sobie wydajność komputera stacjonarnego i wygodę użytkowania tabletu.

Komputer o smukłej obudowie posiada dostosowany do potrzeb użytkowników interfejs dotykowy i pracuje pod kontrolą systemu operacyjnego Windows 7.

SLATE PC Series 7 to ultramobilne urządzenie o zaledwie 12,9 mm grubości i wadze 0,86 kg. Dzięki procesorowi Intel Core i5 oraz ekranowi o rozmiarze 11,6cala zapewnia każdemu wydajną pracę niezależnie od tego, czy jest ona wykonywana przy biurku, czy też w podróży. Po podłączeniu do stacji dokującej – w komplecie z klawiaturą i myszką Bluetooth – SLATE PC działa niemal jak tradycyjny komputer stacjonarny. Komputer można obsługiwać na wiele sposobów, wprowadzając dane zarówno za pomocą ekranu dotykowego, jak i cyfrowego pióra. Jest to wygodne rozwiązanie podczas prezentacji czy tworzenia i zapisywania treści w ruchu.

„Profesjonaliści, którzy marzą o sprzęcie tak wydajnym, jak komputer stacjonarny i jednocześnie przenośnym i łatwym w obsłudze niczym tablet, na pewno ucieszą się z innowacyjnej formuły nowego urządzenia. Zaprojektowaliśmy je specjalnie po to, aby zrewolucjonizować sposób ich pracy” – powiedział Kyuho Uhm, starszy wiceprezes działu IT Solutions Samsung Electronics. Samsung SLATE PC Series 7 to kolejny krok w stronę całkowitej mobilności – prawdziwa rewolucja w dziedzinie komputerów przenośnych.

Samsung SLATE PC Series 7 z systemem Windows 7 oferuje użytkownikom szeroki wybór opcji, które optymalizują wydajność pracy komputera w zależności od potrzeb. Przemieszczając się w ciągu dnia, można korzystać ze SLATE PC Series 7 w dowolnym miejscu jak ze zwykłego tabletu. Mobilni użytkownicy mogą też współdzielić dokumenty z klientami i robić notatki podczas spotkania czy wykładu - mają teraz pod ręką wygodny w użyciu pulpit zamknięty w łatwej do noszenia przy sobie i dostosowanej do zróżnicowanych zadań obudowie. Żywotność baterii wynosi 7 godzin, dzięki czemu użytkownik może być pewny, że niezależnie od miejsca pobytu będziemy mogli pracować i cieszyć się łącznością ze światem.

Podczas pracy biurowej, stacja dokująca zmienia SLATE PC Series 7 w całkowicie stacjonarny komputer osobisty, zapewniając pełną wydajność i moc procesora Intel Core i5 oraz oryginalnego Windows 7. Użytkownik może również podłączyć urządzenie do pełnowymiarowego monitora, żeby móc cieszyć się większą wygodą w pracy wielozadaniowej. Aby zapewnić użytkownikowi maksymalną wygodę i wydajność pracy, SLATE PC Series 7 zawiera intuicyjny interfejs użytkownika, dzięki któremu możemy wprowadzać treści na wiele sposobów, w tym za pomocą pióra cyfrowego, ekranu dotykowego i dodatkowej klawiatury Bluetooth.

Aby przeglądać sieć lub tworzyć dokumenty i raporty w Microsoft Office 2010, użytkownik może pisać piórem, posługiwać się ekranem dotykowym lub wstukiwać dane na klawiaturze. Wbudowany mikrofon oraz podwójna kamerka 2 MPix (z przodu) / 3 MPix (z tyłu) zarejestruje pliki audio/wideo, które można przechowywać i współdzielić za pomocą pełnowymiarowego portu USB lub połączenia Wi-Fi, WiMAX lub HSPA.

SLATE PC to również ekran SuperBright LCD o wielkości 11,6 cala. Dzięki wykorzystaniu wiodącej w tej dziedzinie technologii Samsunga z podświetleniem 400 nit – o 100% jaśniejszym niż w zwykłych laptopach, wyświetlacz zapewnia niespotykaną jakość obrazu oraz czytelność tekstu.

Kiedy dzień w pracy już się skończy, SLATE PC Series 7 zapewnia natychmiastowy dostęp do rozrywki. Dzięki funkcji Samsung FastStart system błyskawicznie się uruchamia, a nakładka Touch Launcher w prosty sposób pozwala wybrać interesującą użytkownika aplikację, taką jak Twitter, Facebook, filmy, pogoda czy mapy. Urządzenie jest również niedoścignione pod względem zgodności z całym standardowym wachlarzem mediów i oprogramowania – obsługuje wszystkie komputerowe formaty audio i wideo, a także gry PC na Windows.


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto