A A A

Nowa funkcja w Avaście 6.0

22 lutego 2011, 10:01
Nowa funkcja w Avaście 6.0

Firma odpowiedzialna za popularny program antywirusowy Avast zapowiedziała, że w jego szóstej wersji pojawi się usługa wirtualizacji przeglądarki.

Nowa usługa dostępna będzie wyłącznie w płatnej wersji antywirusa. SafeZone, bo tak się będzie ona nazywać, pozwoli na uruchomienie przeglądarki opartej na Chromium w osobnym, wirtualnym środowisku. Dzięki temu nawet najgorsze zagrożenia znajdujące się na komputerze nie będą w stanie przejąć wrażliwych danych logowania.

SafeZone skierowane będzie głównie do użytkowników korzystających na co dzień z systemów bankowości elektronicznej, bowiem to oni najczęściej padają ofiarą złośliwego oprogramowania. Obecność takich rozwiązań staje się powoli standardem w programach zabezpieczających. Obecnie w Internecie krąży wiele złośliwych programów przechwytujących dane użytkowników – najpopularniejszym z nich jest Zeus, który w ostatnim czasie straszy również klientów polskich banków.


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności

Discord nie tylko dla graczy
3 lipca 2020
Aplikacja rozpoczyna rebranding, który ma poszerzyć grono odbiorców, przede wszystkim spoza kręgu graczy.

Policja odszyfrowała przestępców
3 lipca 2020
Europejskie służby użyły złośliwego oprogramowania, by rozpracować bandytów. W Wielkiej Brytanii aresztowano prawie 750 osób.


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto