A A A

Nowa generacja smartfonów LG z serii Optimus L

13 lutego 2013, 13:10
Nowa generacja smartfonów LG z serii Optimus L

Na tegorocznych targach MWC (Mobile World Congress) firma LG Electronics zaprezentuje smartfony Optimus L SeriesII.

Smartfony z serii Optimus L SeriesII nawiązują wyglądem do serii L. Koncepcję wzorniczą serii L wzbogacono o cztery nowe elementy: gładkie powierzchnie (Seamless Layout), laserowo cięte kontury (Laser Cut Contour), atrakcyjny tył obudowy (Radiant Rear Design) oraz podświetlany za pomocą diod LED główny przycisk (Smart LED Lighting).

Smartfony z serii L SeriesII zostały wyposażone w poszerzony zestaw wygodnych funkcji, w tym funkcje dostępne tylko w smartfonach LG, takie jak QuickMemo, Quick Button oraz Safety Care. Funkcja QuickMemo pozwala na szybkie tworzenie notatek bezpośrednio na wyświetlaczu oraz dowolne ich udostępnianie. Korzystając z funkcji Quick Button można natomiast skonfigurować przycisk skrótu, tak aby uruchamiał dowolną z aplikacji, np. aparat fotograficzny, przeglądarkę, odtwarzacz muzyczny, a nawet QuickMemo.

Funkcja Safety Care obejmuje trzy opcje: Emergency Call Forwarding (przekierowanie połączeń w sytuacji zagrożenia), Phone Non-Usage Notice (powiadomienie o nieużywaniu telefonu) oraz My Location Notice (powiadomienie o lokalizacji), które można zaprogramować w celu powiadamiania bliskiej osoby o zagrożeniu.

W celu zapewnienia wyższego komfortu użytkowania, smartfony z serii Optimus L SeriesII wyposażono w wyświetlacz IPS o dużej rozdzielczości oraz baterię o zwiększonej wydajności. Ponadto, wersje smartfonów Optimus L SeriesII obsługujące dwie karty SIM pozwolą klientom na używanie jednego urządzenia zarówno do rozmów służbowych, jak i prywatnych.

Pierwszym smartfonem z nowej serii będzie Optimus L7II obsługujący dwie karty SIM, który jeszcze w tym tygodniu zadebiutuje w Rosji. Smartfon Optimus L7 II będzie wyposażony w funkcje interfejsu użytkownika opracowane przez LG, takie jak QSlide oraz QuickTranslator. Informacje o dostępności smartfonów Optimus L3II, z 3,2-calowym wyświetlaczem LCD i baterią 1540 mAh, oraz Optimus L5II, z 4,0-calowym wyświetlaczem IPS WVGA i baterią 1700 mAh, zostaną podane w późniejszym terminie.


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto