A A A

Nowa geneza wojny na ministerialnych stronach...

4 czerwca 2009, 13:57
Na szczęście nie polskich, to Ministerstwo Obrony Federacji Rosyjskiej umieściło na swojej oficjalnej witrynie internetowej publikację, w której to nasz kraj został obarczony odpowiedzialnością za rozpętanie II wojny światowej.
Nowa geneza wojny na ministerialnych stronach...

Sedno publikacji autorstwa pułkownika Siergieja N. Kovalova z Instytutu Historii Wojennej Ministerstwa Obrony Federacji Rosyjskiej, umieszczonej na oficjalnej witrynie Ministerstwa Obrony FR zawiera się w następujących słowach:

"Wszyscy, którzy bez uprzedzeń studiowali historię II wojny światowej, wiedzą, że rozpoczęła się ona z powodu odmowy przez Polskę spełnienia niemieckich roszczeń. Jednak mniej znane jest to, czego od Warszawy chciał Adolf Hitler."

Rosyjski historyk wojskowy uważa, że żądania niemieckie – tj. włączenie wolnego miasta Gdańska do III Rzeszy oraz zgody na wybudowanie eksterytorialnej drogi do Prus – trudno uznać za nieuzasadnione. Informację na temat tej mocno kontrowersyjnej publikacji podała Polska Agencja Prasowa.

Postanowiliśmy odnaleźć wzmiankowaną publikację na ministerialnej witrynie rosyjskiej. Dokument wciąż jest dostępny z witryny Ministerstwa Obrony Federacji Rosyjskiej. Wszyscy, którzy chcieliby się zapoznać z oryginałem tekstu pułkownika Kowalewa, zawierającym awangardowe poglądy na temat przyczyn największego dotychczasowego konfliktu na świecie, powinni przejść na odpowiednią stronę i pobrać tekst w formacie RTF dostępny pod linkiem "ВЫМЫСЛЫ И ФАЛЬСИФИКАЦИИ В ОЦЕНКАХ РОЛИ СССР НАКАНУНЕ И С НАЧАЛОМ ВТОРОЙ МИРОВОЙ ВОЙНЫ".

Źródło: PAP; witryna MOFR


Tagi: internet
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności

Apple będzie dbać o nasze zdrowie
26 maja 2020
Prawdopodobnie firma chce w nowych słuchawkach AirPods wykorzystać czujniki światła do monitorowania stanu zdrowia użytkownika.Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto