A A A

Nowa karta HD 6450 FleX od Sapphire

13 grudnia 2011, 09:47
Nowa karta HD 6450 FleX od Sapphire
Sapphire Technology poszerza swoją rodzinę kart graficznych FleX o kolejny model: Radeon HD 6450.

HD 6450 FleX wyposażono w 160 procesorów strumieniowych, 1GB pamięci DDR3 pracującej z częstotliwością 800MHz oraz w rdzeń taktowany na 625MHz. Wyświetlanie filmów Blu-ray oraz HD-DVD zapewnia technologia UVD (Unified Video Decoder).

Sama karta wspiera kodeki VC1 i H.264. Dzięki UVD karta ma poradzić sobie z równoczesnym dekodowaniem dwóch strumieni wideo o rozdzielczości nawet 1080p oraz z projekcją obrazu HD przy włączonych efektach wizualnych interfejsu Windows Aero.

Urządzenie korzysta także ze standardu HDMI 1.4a. W praktyce oznacza to obsługę cyfrowych formatów Dolby TrueHD, DTS-HD Master Audio oraz wsparcie dla trybu 3D. Dodatkowo karta umożliwia podłączenie do jednego komputera dwóch monitorów DVI i jednego HDMI lub wszystkich trzech przez DVI. Całość nie wymaga dodatkowego zasilania i jest chłodzona pasywnie.

Sugerowana cena detaliczna karty SAPPHIRE HD 6450 FleX wynosi 299 zł brutto. Karta wykorzystuje gniazdo PCI-Express.


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto