A A A

Nowa karta w mapach Google

12 listopada 2019, 07:30
Użytkownicy aplikacji na Androida otrzymają kolejną funkcję społecznościową – edycję profilu.
Nowa karta w mapach Google

Do tej pory za pomocą map Google mogliśmy wykonywać kilka czynności umożliwiających innym użytkownikom śledzenie naszych poczynań: od udostępniania lokalizacji po ocenę odwiedzonych miejsc. Najnowsza zmiana dotycząca społeczności tworzonej wokół map Google dotyczy edycji profilu użytkownika. Każdy, kto korzysta z aplikacji na urządzeniu z systemem Android, będzie mógł skonfigurować swój profil, widoczny dla innych użytkowników map.

Dotychczasowe ustawienia obejmowały widoczność statystyk i punktacji zdobytej przez osoby biorące udział w programie „Lokalni przewodnicy Google". Teraz usługa została poszerzona o możliwość edycji profilu: zmiany imienia i nazwiska, zdjęcia oraz krótkiej notki biograficznej. Można także przestawić widoczność wpisów w mapach Google – od tej pory mogą one zostać ukryte na profilu, jednak będą wyświetlane bezpośrednio na stronie map miejsca, którego dotyczą.

Wszystkie opublikowane opinie i dodane zdjęcia będą dostępne tak jak dotychczas, czyli w oddzielnej karcie. Można je bezpośrednio stamtąd edytować lub usuwać. Do tego dojdzie opcja udostępniania profilu lokalnym firmom.

Pozostaje czekać na wdrożenie aktualizacji na wszystkich urządzeniach z systemem Android. Na razie nie wiadomo, czy zmiany zostaną wprowadzone także dla użytkowników iOS-a.

fot. 9to5Google

 


Paula Jeziorska
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualnościGorsze dni Mozilli
17 stycznia 2020
Korporacja Mozilla zwalnia 70 pracowników ze względu na kurczące się wpływy od sponsorów.

Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto