A A A

Nowa kompilacja Microsoft Edge Dev dodaje obsługę Dolby Vision

7 lutego 2020, 13:45
Microsoft testuje funkcję, która może znacząco poprawić jakość wyświetlanych multimediów.
Nowa kompilacja Microsoft Edge Dev dodaje obsługę Dolby Vision

Microsoft wydał nową wersję developerską przeglądarki Edge – kompilację oznaczono numerem kodowym 81.0.410.1. Główną nowością jest dodanie wsparcia dla standardu Dolby Vision, co w przypadku zgodnych z nim urządzeń powinno znacząco poprawić jakość wyświetlanych obrazów.

To kolejny krok firmy w stronę rozwoju multimediów po tym, jak umożliwiono wyświetlanie zabezpieczonych DRM-ami filmów w rozdzielczości 4K (np. w płatnych serwisach streamingowych). Obsługa Dolby Vision powinna wpłynąć na jeszcze lepszą jakość treści uruchamianych np. z poziomu Netfliksa.

Na tym nowości się nie kończą: otrzymamy też m.in. nowy skrót klawiszowy pozwalający włączyć tryb czytnika immersyjnego, obsługę chronionych PDF-ów dla komputerów Mac oraz nowy mechanizm zapamiętywania danych o płatnościach. Użytkownik będzie mógł automatycznie importować dane do dokonania płatności, jeżeli tylko karta została wcześniej zapamiętana na koncie Microsoftu. Będzie to jednak opcjonalne.

fot. Microsoft


Krzysztof Kempski
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto