A A A

Nowa łatka do Windowsa usuwa 99 błędów dotyczących bezpieczeństwa

12 lutego 2020, 14:30
We wczorajszej aktualizacji Microsoft skupił się na wyeliminowaniu wielu podatności wykrytych ostatnio w aplikacjach firmy.
Nowa łatka do Windowsa usuwa 99 błędów dotyczących bezpieczeństwa

Microsoft w każdy drugi wtorek miesiąca wydaje aktualizacje do swoich programów i usług. Wczorajsza łatka warta jest wspomnienia dlatego, że to największa aktualizacja wydana kiedykolwiek przez Microsoft. Usuwa łącznie 99 błędów i luk w zabezpieczeniach nie tylko Windowsa, ale też przeglądarek Edge i Internet Explorer, pakiecie Office oraz mniejszych usługach, takich jak Exchange Server czy SQL Server.

Najistotniejsza poprawka dotyczy luki wykrytej 17 stycznia br. w nieaktualizowanym już od dawna Internet Explorerze. Z podatności tej od dawna już korzystali hakerzy, jednak firma lukę tę załatała dopiero przy okazji aktualizacji zbiorczej. Pozostałe z 98 wyeliminowanych błędów również zostały sklasyfikowane jako krytyczne – w większości są to błędy obszarów pamięci i obsługi skryptów, pozwalają więc na zdalne wykonanie kodu.

To nie jedyne obszary, w których Microsoft wzmocnił bezpieczeństwo użytkowników. Zaktualizowano również wbudowaną w system aplikację do zwalczania wykrytych wirusów. W przypadku większości użytkowników uaktualnienie powinno pobrać się samo, a jego instalacja wymaga ponownego uruchomienia komputera.

fot. Microsoft

 

 


Krzysztof Kempski
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności

Tor się odwołuje
25 stycznia 2022
Przedstawiciele projektu Tor odwołają się od decyzji blokującej dostęp do sieci.Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto