A A A

Nowa łatka do Windowsa usuwa 99 błędów dotyczących bezpieczeństwa

12 lutego 2020, 14:30
We wczorajszej aktualizacji Microsoft skupił się na wyeliminowaniu wielu podatności wykrytych ostatnio w aplikacjach firmy.
Nowa łatka do Windowsa usuwa 99 błędów dotyczących bezpieczeństwa

Microsoft w każdy drugi wtorek miesiąca wydaje aktualizacje do swoich programów i usług. Wczorajsza łatka warta jest wspomnienia dlatego, że to największa aktualizacja wydana kiedykolwiek przez Microsoft. Usuwa łącznie 99 błędów i luk w zabezpieczeniach nie tylko Windowsa, ale też przeglądarek Edge i Internet Explorer, pakiecie Office oraz mniejszych usługach, takich jak Exchange Server czy SQL Server.

Najistotniejsza poprawka dotyczy luki wykrytej 17 stycznia br. w nieaktualizowanym już od dawna Internet Explorerze. Z podatności tej od dawna już korzystali hakerzy, jednak firma lukę tę załatała dopiero przy okazji aktualizacji zbiorczej. Pozostałe z 98 wyeliminowanych błędów również zostały sklasyfikowane jako krytyczne – w większości są to błędy obszarów pamięci i obsługi skryptów, pozwalają więc na zdalne wykonanie kodu.

To nie jedyne obszary, w których Microsoft wzmocnił bezpieczeństwo użytkowników. Zaktualizowano również wbudowaną w system aplikację do zwalczania wykrytych wirusów. W przypadku większości użytkowników uaktualnienie powinno pobrać się samo, a jego instalacja wymaga ponownego uruchomienia komputera.

fot. Microsoft

 

 


Krzysztof Kempski
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto