A A A

Nowa lista 500 Superkomputerów

18 listopada 2008, 12:58
Nowa lista 500 Superkomputerów

Opublikowano nową światową listę 500 Superkomputerów. Wydajność dwóch z nich (LANL's IBM "RoadRunner" i ORNL's Cray XT5 "Jaguar"), które zajęły początkowe miejsca, przekroczyła barierę petaflopów. Co ciekawe, aż 9 komputerów z top10 znajduje się na terytorium USA, a jedyny przedstawiciel spoza Ameryki to Dawning 5000A, zbudowany w Chinach w Shanghai Supercomputer Center.

Według danych statystycznych liczba serwerów HP jest już większa niż tych produkowanych przez giganta IBM. Ciekawie przedstawia się natomiast konkurencja w zamontowanych w Superkomputerach procesorach, bo aż w 379 z nich umieszczone są układy Intela. Z kolei liczba procesorów AMD jest znacznie większa w stosunku do Intela (4/1) w pierwszej dziesiątce superkomputerów.

Schemat LANL's IBM "RoadRunner" z Los Alamos National Laboratory - http://www.lanl.gov

Źródło: Slashdot


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto